Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Válaszolna valaki a kérdéseimr...

Válaszolna valaki a kérdéseimre a Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnáziummal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az iskolával kapcsolatban az érdekelne,hogy:


A tanárok mennyire nyitottak, hogyan állnak a diákok felé?

Hogyan tanítanak a tanárok (arra gondolok, hogy mennyire tudják elmagyarázni a tananyagot, mennyi házit adnak, milyen feladatok vannak általában az órákon)?

Tabletet/számítógépet lehet-e használni az órákon (pl.: jegyzetéléshez)

Az osztályközösségek milyenek?

Napi hány óra van általában?



#gimnázium #Xántus János #budapesti gimnázium #Két tanítási nyelvű gimnázium
2022. jan. 30. 12:46
 1/3 anonim válasza:
Szia, az én fiam is kinézte magának, de mi még csak bedobáljuk az iskolákat, a sorrend majd a szóbeli után lesz. Nálunk az orosz kezdő van első helyen itt , aztán az angol 4 éves. Remélem kapunk egy friss jellemzést és véleményt valakitől.
2022. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sziasztok! A gyerekem most 10.-es és nagyon szereti a sulit. Sok barátja van az osztályban és más évfolyamokon is. Egyelőre náluk nincs tanárhiány, haladnak az anyagokkal, reméljük marad is így. A tanárok támogatóan állnak a gyerekekhez, abszolút emberi a légkör. Számomra szimpatikus, hogy vannak öltözködési és viselkedési szabályok, amik azért annyira nem szélsőségesek, hogy egy mai modern tini sírva menjen iskolába. :-D Háromszor van 7 órájuk, egyszer 5 és egyszer 6 egy héten. Kritikaként azt említeném, hogy a második nyelv oktatásának tempóját nem tartom elég gyorsnak, kaphatnának egy kicsit több nyomást, hogy jobban haladjanak. (Azért mi egy középfokú nyelvvizsgát becéloztunk abból is 12. végére.) Az iskolaépületről nem írok, mert arról van bőven pozitív vélemény a neten, amit maximálisan alá is tudok támasztani. Olvastam olyan kritikát is, hogy csak az érzi majd jól magát a Xantusban, akinek márkás ruhái vannak. Azt én is látom, hogy fontosabbak lettek számára a márkás "cuccok", de ahogy a más iskolákba járó - szintén szép számú - fiú és lány barátait nézem, ez máshol sincs másként. :-) Egyébként jellemzően inkább cipőőrület van, de mi azért módjával szállunk bele ebbe a trendbe. Közösség: Van klikkesedés, de hol nincs? Kiközösített gyerekről viszont nem hallottam, a gyerekek zöme valószínűleg megtalálja a saját társaságát. Nem tudok arról, hogy lehetne tabletben jegyzetelni, jellemzően füzetbe írnak. Sok sikert a felvételihez!
2022. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Xantusba járok úgyhogy megpróbálom megválaszolni a kérdéseket:) A tanárok változóak, és rengeteg van, így nehéz ezt elmondani hogy most melyik hogyan tanít. Minden tanár más, de szerintem ez minden iskolában így van. Én egészen jó tanarákot kaptam.

Pont 1-2 hete vezették be hogy azt hiszem 11.tol lehet jegyzetelni laptopon, de egyébként mindenki füzetbe szokott, és a tanárok is azt preferáljàk.

Az osztályközösség szerintem egész jó, nincsenek nagyon sznobok ha esetleg ettol félnél:)

Viszont ha idejössz keményen kell tanulni, mivel itt ha rossz tanuló vagy az ciki… Az iskolának az átlaga azt hiszem 4,4 és kilencediktol hogyha egy bizonyos àtlag felett vagy, akkor a tandíjból lejön valamennyi kedvezmény:)

Az egyik gondom az iskolával az az, hogy a 6. óra után van egy 45 perces nagyszünet ami túl hosszú, és mindenki túl akar már lenni a hetedik, esetleg nyolcadik órán hogy húzhasson haza.

A házirendrol annyi, hogy elvileg nem lehetne szakadt farmert, és haspólót hordani, de mindenki ezt teszi és nem nagyon szólnak be érte de azért vigyázz. Festett hajat engednek, és a körmöd bármilyen színu lehet, csak az ujjbegyednel nem lehet hosszabb, mert arra nagyon bepipulnak a tesi tanárok. Összeségében szerintem ez nem egy rossz iskola, jól karban van tartva, és szép az épület.

2022. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!