Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Data Science-t hol lehet /...

Data Science-t hol lehet / érdemes ma tanulni Magyarországon (vagy online)?

Figyelt kérdés

Utazni most nem tudok, de tanulni szeretnék. Info-s alap diplomám van, mesterszakokat is nézegetek, de másfajta képzések is szóba jöhetnek.


Ti melyik szakokat / képzéseket tartjátok jónak?



2022. febr. 1. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem ELTE survey statisztika és adatanalitika a cél, de néztem már BME matematika bsc-t is, ahol van adattudományi sáv. Ez utóbbi viszont nekem személy szerint kicsit ijesztőnek tűnik társadalomtudományos alapdiploma után:D Ezeken kívül meg max még gazdinfót próbálnám meg esetleg.
2022. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is a survey-t néztem ki eddig, szimpatikus, csak nehéznek mondják.

Te nem tartasz a szaktól? Jobban belelátsz? Mennyire teljesíthető?

Én nem tanultam túl sok statisztikát, de programozni tanultam, tudok szerintem annyira, amennyire ott kell. Én inkább a statisztika részétől tartok, ami gondolom neked TTK miatt már erősen megvan.

2022. febr. 1. 12:21
 3/11 anonim ***** válasza:

Több infós alapszakon is van big data vagy hasonló szakirány... Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy annyit nem számít, hogy kifejezetten ilyen képzést vadászol vagy egy akármilyen infós/matekos mesterre mész. Lesz kb 3 tárgyad, ami érdemben foglalkozik a témával, túl sokat nem kapsz, ha magadtól nem állsz neki tanulni.


Nálunk a legtöbb tanár, aki ilyesmit tanít, mérnökinformatikusként meg fizikusként végzett...

2022. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Aki survey statisztikán gondolkozik, írjon nyugidtan privátot én tavaly végeztem el, szívesen segítek ha kérdés van.


A te kérdésed szempontjából infós alappal meg tudja alapozni hogy data scientist legyél. Ugye data analyst képesítést ad de ezzel a tudással el lehet menni data scientistnek sok helyre, kulonosen ha van infós előképzettség

2022. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4-es: köszi, összegyűjtöm a kérdéseimet és írok majd! :)


3-as: pont ez az, hogy nem csak 3 tárgyat szeretnék, hanem direktben ezzel foglalkozó mesterszakot, ahol minden tárgy ebbe az irányba mutat. Nagyon nem ugyanaz, én is tudom. Ahogy azt is, hogy otthon kell majd sokat hozzátenni.

2022. febr. 1. 15:59
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Data Science képzés van a Kürt Akadémián:

[link]

Online a Coursera képzése.

2022. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os: igen, ezeket is nézegettem már. Van személyes (vagy elég közeli) kapcsolatod velük? Milyenek a tapasztalataid?
2022. febr. 1. 18:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezők, tapasztalataim nincsenek.
2022. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
éreklődni szeretnék, hogy a 4es válasz miért nem hasznos?
2022. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pár ötlet:


Szociológia vagy marketing alapszak, ELTE Survey statisztika és adatanalitka mesterszak


Matek alapszak, alkalmazott matek mesterszak


Matek alapszak, banki és biztosítási matek mesterszak


BCE GPME osztatlan szak


Alkalmazott közgazdaságtan alapszak, Corvinus üzleti adatelemző szakirányú továbbképzés


Programtervező informatikus alap- és mesterszak, és mesterszakon data science specializáció


A lényeg, hogy posztgraduális szintű statisztika legyen a képzésben, az a legfontosabb.

2022. máj. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!