Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE nemzetközi gazdálkodás...

ELTE nemzetközi gazdálkodás vagy Corvinus gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés
Nemz. Gazd. jobban erdekel, de igazabol hasonlo a ketto, csak azert merult fel bennem a kerdes mivel bce diploma piackepesebb. Bce nemzetkozi gazdalkodas az idegennyelvi potlek miatt nem johet szoba.:/

2022. febr. 2. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Először is kb teljesen mindegy, hogy melyik szakra jársz, mert 80%-ban ugyanaz a curriculum, a szakmát meg valójában a munkahelyen tanulod meg. Tehát hiába dolgozol majd nemzgazdosoknak szánt külkereskedelmi, logisztikai munkahelyen, az INCOTERM klauzulákat megtanulni ugyanúgy 3 nap lesz gazdmenesként, meg a szakma többi csínját-bínját is pár hét max. Három hónap gyakornokoskodás után már nem fog látszani, hogy melyik alapszakról jöttél.


Ezért csak az egyetem számít. Írd be a Corvinus - ELTE - BME - BGE sorrendet, azután hadd szóljon.

2022. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elte nemzetközi gazdálkodáson vagyok. Nem akarlak meggyőzni, mert nem lenne reális azt mondanom, hogy jobb mint bármelyik másik egyetem. Mindenhol tőled függ, mit hozol ki belőle.

A Corvinus mellett szól, hogy presztízsesebb, jobban cseng a neve. Az viszont elég rossz, hogy nagyon nehéz bekerülni támogatott helyre.

Az Elte mellett az szól viszont, hogy könnyebb bekerülni államilag támogatottra, és mesterre ugyanúgy tudsz majd menni Corvinusra ha mindenképp olyan diplomát akarsz.

A többi pozitívum-negatívum az mind szubjektív, neked kell eldönteni, főleg ha két különböző szakról beszélünk.

2022. febr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon akarsz elhelyezkedni, akkor a BCE-ELTE-BME hármas közül nagyjából mindegy melyiken végzel, beszélj legalább 2 nyelven jól és jó fizetésed és munkahelyed lesz. Ha külföld a cél, egyiket sem ismerik ott, mindenképp a külföldi mester ajánlott
2022. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A Corvinus nemzetközi gazdálkodás szakán tanulok, most már nem kell külön idegennyelvi hozzáárulást fizetni, benne van az ösztöndíjban.

Én mindenképp ezt írnám be első helyre, rengeteg a plusz lehetőség a Corvinuson!

2022. febr. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!