Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ennyire elb*szva a...

Miért van ennyire elb*szva a felsőoktatási felvételi rendszer?

Figyelt kérdés
Egyszerűen szánalmas az egész, mintha arra építene a rendszer, hogy akik valóban tehetségesek és értenek az adott szakhoz, azok közül nagyon kevés jusson be, viszont melletük felvegyenek sok impotenst, akik nem tudják mit kezdjenek az életükkel, és adott szakra is csak "nem jut eszembe jobb" alibivel jelentkeznek. Pl villamosmérnöknek lehet menni fizika nélkül, gazdinfóra pedig angol emelt és matek közép érettségivel jelentkeznek, használható infó és matektudás nélkül.

2022. febr. 8. 12:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%

Leszavazták a 6-os válaszom, mert tuti, hogy fel sem vennék.

Pedig az oktatási rendszer reformja mellett, így érhető el minőségi javulás.

2022. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Viszont ez annak hasznos, aki szakot vált pl. és nem akar elcseszni hónapokat az újra érettségizésre, hanem felveszik anélkül is. Esetleg aki később dönti el, hogy mire szeretne menni.

Lehet azok közül is meg tudnák csinálni más érettségivel, de lehet taktikázni és így simán felveszik.

2022. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Tudom, csak éppen ez egy szar rendszer. Ha nemcsak van lehetőséged taktikázni, hanem szükséges is, már rossz
2022. febr. 8. 14:40
 14/22 A kérdező kommentje:
Ha valaki meg tudná csinálni úgy is, akkor úgy is, akkor annak segítségével jusson be, aki meg nem tudná, azt ne is vegyék fel. Ha egy random diplomát akar az angol emeltjével, menjen anglisztikára
2022. febr. 8. 14:44
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Alapra bejut, de ha nem megy neki úgyis kiszórják, na meg mesterre van motivációs elbeszélgetés jópár szakon vagy szakmai elbeszélgetés. Ott már nem vesznek fel minden jött-mentet.
2022. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem mintha az ilyenek a diploma közelébe kerülnének
2022. febr. 8. 14:46
 17/22 A kérdező kommentje:
Értem, hogy kiszórják majd, pont ezt fogalmaztam meg a kérdésemben, mint problémát... Olyanoknak kéne megkapni az esélyt, akiknek megvan a szakkal kapcsolatos alaptudásuk és elhivatottságuk
2022. febr. 8. 14:49
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyzem, hogy gazdinfóra a nyelvet nem fogadják el.


Egyébként ha annyira érdeklődsz adott terület iránt és 'alaptudásod' is van, akkor tudsz egy erős matek emeltet írni, nem?

2022. febr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ez az állítás akkor lenne igaz, ha már általános iskolában kiderülne, mihez van affinitása a gyereknek. Persze ez nem fog kikerülni, mert ezeket nem tanítják.


Felkészítenek a központi felvételire gimi előtt, amire típus feladatok is számítanak és segít másnak a szülei a cramming tanár megoldással, akkor már nem tehetség alapján történik a kiszűrés. Az érettségin is ez történik. Ezért is nincs értéke se.


Az egyetemek erre olyan tárgyakkal fognak reagálni, hogy betudja hozni az ember tárgyi tudását (magyar oktatás tárgyi tudásra épít ha tetszik, ha nem), ami a középiskola dolga volt, ha akarja vagy kivágják. Szopadja is ha az kell.


Értsd egyetem a tanárok pontosan tudják jól, milyen a magyar közoktatás.

2022. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem értem mi ez a felhabárodás,nyilván személyes oka lehet.A felsőoktatás sosem arról szólt,hogy ki tehetséges vagy ki nem,régen pl. a középosztálybeliek kiváltsága volt,utána meg ha a faterodnak jó poziciója volt a pártban.Így,hogy már javarészt mindenki számára elérhető várható a hígulás is.Korábban Én is azt hittem,hogy az egyetem tele van szikrázó szellemű emberrel.Nem érdekli őket amit tanulnak,élősködnek másokon(Jó,Én is kértem már el jegyzetet valaha).


Ha már erről a témáról van szó,nem értem mit vársz amikor éppen most került a tisztelt don rendőrfőkapitány,Pintér Sándor minisztériuma alá a közoktatás,a felsőoktatást most így nem tudom hova került,de az sem a legprofesszionálisabb helyre.


Nem értem ezt az asztalverést,egyszerűen ilyen az élet,gondolj bele az USA-ban a bőrszíned alapján kapsz pontokat,az sem túl igazságos,mert gondolom az igazságosságot akarod számon kérni ezzel.


Találkoztam már tehetséges emberrel,meg dilettánssal is,Én a te problémádat leginkább abban látom,hogy hallották/olvasták,hogy xy szakkal(leginkább IT szakkal) milyen sokat lehet keresni,illetve,hogy hiányszakma.De kérem,ne tekintsük már egy adott felsőoktatási intézményre úgy mint egy random szakközépiskolára,eljövök azért,hogy "legyen egy jó szakmám".Szerintem ez lenne a megfejtése a te problémádnak.Illetve megjegyezném,hogy azért egy egyetem/főiskola még is más mint a közoktatás és megértem ha valakinek 18 évesen elképzelése sincs,hogy milyen a felsőoktatás,egyébként ez az egyetemnek lenne a felelőssége,hogy azért adjanak egy valós képet az egyetemi életről és ne azt reklámozzuk már,hogy jaj de k*rva jó itt és,hogy majd milyen sokat fogsz keresni ha itt tanulsz(?).Szóval érzed,hogy eléggé szisztematikus,nem egy mondatos választ igénylő a kérdésed.

2022. jún. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!