Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetek angol-német tanár?

Hogyan lehetek angol-német tanár?

Figyelt kérdés
Angolból emelt érettségim lesz, de németből csak alapfokon vagyok még. Angol-német osztatlan tanári képzésre tudok jelentkezni így vagy hogyan lehet hogy mind a két nyelvet felvehessem?

2022. febr. 11. 01:32
 1/9 anonim válasza:
2%
Én a helyedben inkább a valós nyelvtudásra feküdnék rá, nem a papírokra. Jó ha tanulsz, de mondjuk tolmácsként, vagy személyi asszisztensként fullos angol német nyelvtudással egy tanár fizetésének a többszörösét keresed meg. A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, nekem csak elemim van. Csak tanács..
2022. febr. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapfokon vagy, de már tanítani akarod? Ha ez összejön, odaadom neked az én tanári diplomát, használd egészséggel, én meg elmegyek kapálni...


Az angol tanárképzésen az első évvégi lezárás feltétele volt egy kiemelt felsőfokú (Proficiency) nyelvvizsga. Gondolom, a németesek is így vannak.

2022. febr. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz jelentkezni, mivel a két nyelvszakos tanárképzésben elég, ha az egyik nyelvből van meg az emelt érettségid, a másikból elég a középszintű érettségi. De az már más kérdés, hogy ha felvesznek, akkor a német óráid, dolgozataid és vizsgáid rögtön az elejétől mind németül mennek majd, s ez egy alapfokú német tudással óriási kihívás. Gondolj bele abba a helyzetbe, hogy beülsz az első előadásra, s az oktatód folyékonyan, rendes beszédsebességgel nyomja majd németül mondjuk a német irodalomba való bevezetését. Nemcsak értened kell mindent, hanem jegyzetelned is. Fogod bírni? Csak akkor próbáld meg, ha kiváló nyelvérzéked van, és úgy érzed, fel tudod magad tornászni pillanatok alatt a felsőfokú szintre. Ha nem látsz erre esélyt, akkor inkább azt javaslom, hogy az egyetem elkezdése előtt egy évet járj intenzíven német tanárhoz (közben az angolt szinten tartva), s csak azután kezdd el az egyetemet.
2022. febr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Erős B2-es szinttel is nehéz, van egy alapvizsga is, amin elég nehéz átvergődni. Szerintem így esélytelen. Már az első vizsgákon sem tudnál átmenni.

Tanárként mondom.

2022. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Én iszonyú gyenge angol-német tudással mentem osztatlan tanárira. Miven alacsony a ponthatár még 60% alatti emeltekkel is be lehet kerülni szerintem most is. Első évben bemutatkozni alig tudtam, értettem mindent, csak nem voltam a beszédhez hozzászokva. De sokan szintén gyenge tudással mennek. Mindkettőből elsőre átmentem az alapvizsgán, igaz, csak épphogy.
2022. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg édesapádat, hogy tesz-e alád egy lakást. Mert a 170 ezres tanári fizetés az albérlet-rezsi kifizetésére is kevés.
2022. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
#6: Angol-német szakos tanári diplomával nemcsak az állami közoktatásban lehet elhelyezkedni. A diplomához szükséges nyelvvizsga és a középiskolák többségében gyenge szinten folyó nyelvoktatás miatt óriási a kereslet magán-nyelvtanárokra. S ez valószínűleg hosszú távon így is marad. Nem mondom, hogy magántanárnak lenni aranybánya, de a jelenlegi 4-5 ezer forintos óradíjak mellett még számlát adva és korrekt módon adózva is már egy közepes méretű városban is meg lehet ebből élni és egzisztenciát lehet teremteni. Számolj csak utána: ha valaki egy héten tart 20 magánórát, az kb. bruttó 400 ezer havonta. S KATA adózással csak havi 50 ezret kell leadózni, amihez már csak az iparűzési adó jön, ami maximum 1%. Ebből azért már meg lehet élni, különösen, ha valakinek van egy hasonló jövedelmű társa.
2022. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7%
7. Álom! Majd ha lesz 10-15 éves tapasztalata.
2022. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na ezaz, nekem sok szaktársam próbálkozott ezzel, mármint órákat adni, heti 1-2 tanítványa, ha akadt. Ha nem Budapesten csinálod továbbá be kell érni kevesebb órabérrel, max 2000-2500, mert mindenki csóró, Vagy beéred ennyivel, vagy nem megy hozzád senki. De referenciák nélküli magántanárhoz alapból nem jár senki, ez mindig ismertségi alapon megy.
2022. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!