Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy KRE szociológia?

ELTE vagy KRE szociológia?

Figyelt kérdés

Szeretnék új szakra jelentkezni az alapképzésem befejezése során. Károlis vagyok, én elégedett vagyok vele, megszoktam, szeretem, beleszoktam a közegbe.


Viszont az ELTE ugye nevesebb egyetem. Ilyenkor melyikre érdemes jelentkezni?


Azt még hozzátenném, hogy mindig is érdekelt a szociológia (a mostani alapkézésem helyett majdnem ez lett), de elég gyatra vagyok matekból, nagyon sok gyakorlással értem el hármasokat a gimnáziumban, majd érettségin. Esetleg tudni lehet melyik egyetem matekosabb, melyik nem?



2022. febr. 12. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Károlin jóval matekosabb. Eltén 1 félévnyi statisztika van összesen.
2022. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

"Eltén 1 félévnyi statisztika van összesen."


Ebben te teljesen biztos vagy?

2022. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Szociológia BA-ra járok jelenleg az Eltén. Statisztika 1-2. (előadás-gyakorlat), egy féléven belül van, és ennyi össz-vissz. Van még pár tárgy, ami nyomokban matekot tartalmaz, de azok nagyon könnyen abszolválhatóak, mondom ezt úgy, hogy elég rossz vagyok matekból.
2022. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem hiszi, járjon utána, aktuális mintaterv: [link]
2022. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez így valóban siralmas. Menjetek a Károlira, sokkal jobb ezek szerint.
2022. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért? Mert megtanítanak egy rakás olyan számolást kézzel lecezetni, amit az excel meg SPSS két kattintással megcsinál?
2022. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

itt a friss tanterv [link]

az ELTEn van kötelező matek alapozás (ez a 2 statisztika) és további 4 kötelező kvantitatív kurzus már szoftverrel. Aki továbbit akar, annak van opcionális specializáció (adatközpontú speci) 5 kurzussal, köztük modellezés, adatvizualizáció, network stb. És vannak más specik más érdeklődésűeknek.

2023. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!