Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha év végére el érem a 250...

Ha év végére el érem a 250 óra hiányzást akkor évet kell ismételnem? Most lett vége a fel évnek most járok 248 óránál mert karanténba is voltam meg sokáig nagyon beteg voltam

Figyelt kérdés

Minden tantárgyból szinte van 5 jegyem és nem állok semmiből se annyira szarul

Egyedül egy tantárgy ami 2,50 a többi hármas négyes

Év végére biztos lesz több jegyem

Ilyenkor osztalyismetles lesz?

Vagy osztályozó vizsga?



#iskola #osztályozóvizsga #évvége #250ora hiányzás #Osztály ismétlés
2022. febr. 14. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A törvényben az áll, hogyha a diák elérte a 250 órát és nincs elég jegye, akkor a tantestület dönt, hogy osztályozóvizsgát tehet-e.

Tehát a kettő együtt. Legyen elég jegy.

Ha mégsincs jegy, akkor a tantestület akár úgy is dönthet, hogy nem engedélyezi az osztályozóvizsgát. Ezt általában akkor szokták megtenni, ha tisztában vannak vele, hogy a diák szándékosan lógott.

Egyébként meg nem szeretik ők sem az osztályozóvizsgát, mert macera.

2022. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nemzeti közoktatásról szóló 2011. évi CXC. törvény 5.§ és a 20/2012. (VIII. 30.) EMMI rendelet 51.§ alapján, amennyiben a 250 órát meghaladja a hiányzásod és az adott elméleti vagy gyakorlati tantárgyból legalább 30%-ot hiányoztál, viszont van elegendő jegyed, akkor minősíthető vagy.


Amennyiben egy-egy tantárgyból a hiányzásod meghaladja az éves óraszám 30%-át és nincs minősítéshez elegendő jegyed, akkor is tehetsz osztályozó vizsgát, amennyiben ez nem haladja meg a 3 tantárgyat.

2022. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat

2022. febr. 14. 13:57
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értelmezem

250 órám ha ki jön év végére viszont mindenből van elég jegyem és nem is állok szarul belőlük akkor minden okes?

2022. febr. 14. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Az iskola dönti el, hogy a jó jegyeid ellenére csináltat e veled osztályozó vizsgát. Hiszen egy szeptemberi és két októberi jegy nem fedi le az egész éves tananyagot.
2022. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ettől tartasz, mondd meg a tanároknak, hogy az elmaradt témazárókat szeretnéd pótolni. Amúgy általában pont a tanár fogja eléd tenni.
2022. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én végzős vagyok. 200+ óra a hiányzásom de jók a jegyeim és minden dolgozatot pótolni szoktam..
2022. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!