Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 125 óra hiányzás vészes?

125 óra hiányzás vészes?

Figyelt kérdés

Igazabol rettegek attol, hogy ev vegere kigyulik a 250 oram.

Fogalmam sincs jelenleg mi a következménye a mi sulinkba, vagy hogy mi erre most a szabaly.

Mennyi esely van ra, hogy kigyulik?

Marcsak kereken 5 honap van hatra Június 15. Utolsó nap.

En alapbol ugy jarok, hogy egy het suli akkor is csak 4 nap azaz csutortokig, masik het meg munka. Azaz ket hetente jarok csak suliba.

Kiszamoltam elvileg 225 napot fogok menni. Most a hianyzasom összesen 125, sokat voltam beteg sajnos. Annyit tudok, hogy hogyha kigyulik a 250 ora igazolt vagy igazolatlan akkor vagy vizsga, vagy mar alapbol bukas fogalmam sincs.

Szerintetek nagyon rosszul allok?



2022. febr. 14. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg:

Amennyiben az osztályzáshoz szükséges jegyed elméleti és gyakorlati részekből is megvan, akkor 250 óra hiányzás esetén mérlegelhet úgy a tantestület, hogy simán átenged vagy úgy, hogy osztályozó vizsgát kell tenned.

Az is lényeges, hogy az egyes elméleti vagy gyakorlati tantárgyakat tekintve nem érheti el az adott tantárgyból a 30%-ot a hiányzásod.

2022. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt honnan tudhatom, hogy eleri e a 30%ot?
2022. febr. 14. 22:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha 40 hét a suli ( nem tudom már rég volt) és van egy tantárgy ami csak kéthetente van egy óra, tehát összesen 20 alkalom. Akkor ha 6 órára nem mész be összegyűlt a 30% hiányzás. Általában az ilyen kevésbé fontos óráknál eltekintenek az osztályozótól ha van elég jegyed, de azért igyekezz bemenni, feleslegesen ne hiányozz.
2022. febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha e-naplótok van akkor abban lehet van olyan funkció ami írja a hiányzás arányát az óráknál.
2022. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hat ott %ot nem ir csak szamokat.

Pl van gyakorlati oram bent suliba heti 6 abbol 24 ora hianyzas van. Nem tudom hogy ez mar eleri a a 30%ot

2022. febr. 14. 23:28
 6/10 anonim ***** válasza:

A kerettantervek interneten is elérhetőek. Megkeresed őket és megnézed, hogy az egyes tantárgyakból egy adott tanévben hány órának kell legyen és aztán megnézed, hogy azokon a napokon, amelyeken távol volták, akkor melyik órából menni volt. (Ez a közismereti tárgyakból tantárgyanként érhető el, szakmai tárgyak esetében "elmélet" és "gyakorlat" gyűjtőnév alatt fut)

A #2-re válasz.


Az e-napló sem teljesen elvetendő ötlet.

2022. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hat en teljesen tanacstalan vagyok :’(
2022. febr. 14. 23:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, helyetted nem tudjuk megnézni. Nem tudjuk hova jársz, milyen tagozatba.

Annyit tudok megnyugtatásként mondani, hogy azokból az órákból nehezebb összegyűjteni amiből heti 4-6 is van, a heti 1-2 órás tantárgyakból könnyeb, azok viszont álltalában lényegtelenebb tárgyak (nem veszik annyira szigorúan, nem valószínű az osztályozó).


A legegyszerűbb ha bejársz az óráka és nincs min aggódni.

2022. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha 225 napot mész az évben és egy nap átlagosan 6 órád van, akkor jelenleg még 10% hiányzásnál sem vagy összesen.


Ilyenkor is kijöhet rosszul, ha te minden hétfőn kihagyod az első két órát és az egyik ritkább tárgy pont akkor van akkor simán meglehet a 30% már most.

2022. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem már volt 148óra év végére
2023. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!