Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két alapszak,vagy egy alap és...

Két alapszak,vagy egy alap és egy mester ér többet ezesetben?

Figyelt kérdés

Volt egy olyan kósza gondolatom, hogy most elvégzem a kereskedelem és marketing szakot nappalin. (Vidéken,itthon)

Mivel a pszichológia is nagyon érdekel és a nagyváros is nagyon vonz arra gondoltam,hogy ez után elmennék Budapestre, levelezőre pszichológiára,(itt vidéken nincs államilag támogatott,és levelező is) és mellette elkezdenék dolgozni, a karrieremet ott építeni.

A kérdésem az, hogy ennek így lenne-e értelme,vagy totál felesleges pszichóra menni,és ehelyett inkább valami mestert húzzak a kermarkos diplomára?


Gondolom ahogy ott leszek helyben, több rálátásom lesz az egészre, meg lehet külföld is szóba jön majd addig,ez most csak egy gondolatkísérlet... Mit gondoltok?



Egyáltalán megéri két alapszak? Vagy totál felesleges? Vagy szoktak ilyet? Megéri?

Vagy ha mester,akkor kereskedelem és marketingre melyik a legjobb alternatíva?



2022. febr. 17. 15:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Alapvetően nem hülyeség két alapszak, de esetedben a pszichológiának nincs értelme így. Pszichológus nem lehetsz mesterszak nélkül, de a szakosodás további 2-4-6 év. Simán az alapszakkal igazából nem leszel előrébb az életben. Ha csak érdekel a dolog, akkor meg felesleges egyetemre menni, lehet könyveket olvasni, filmeket nézni a témában.
2022. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

A pszichológia alapszaknak nincs értelme csak mesterszakkal együtt, tehát nézzük azt a helyzetet, hogy van egy pszichológia MA-d meg egy marketing BSc-d egyszerre.


Nagyon jó kombináció, konkrétan ismerek ilyen csajt aki ezt végezte, és remekül dolgozik vele multinál, marketing osztályon. Nagyon keresett, különlegesen értékes kombináció.

2022. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Világos, köszi.
2022. febr. 17. 16:48
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Még annyit hozzátennék a #2 válaszához, hogy a pszichológia MA-t csak és kizárólag pszichológia BA-val lehet megcsinálni.

Tehát esetedben: marketing Bsc, pszichó BA, pszichó MA lehetne a sorrend, ami 3+3+2 év.

2022. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem feltétlenül 8 év... az ismerősöm úgy csinálta, hogy érettségi után elkezdett járni pszichológia alapszakra, egy évre rá felvételizett marketingre és párhuzamosan járt a kettőre. Így még jól is jött ki, mert 5. éves pszichológia MA hallgató volt, amikor a marketingen fél évvel korábban végzett (3.5 éves a képzés), így nem egyszerre kellett záróvizsgáznia a kettőből, és kereken 5 év alatt letudta mind a két képzést.
2022. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
#5 ez igaz, de a kérdező azt írta fent, hogy a pszichót csak a marketing után tudná elkezdeni. Ha 3,5 év a kermark (ezt nem tudtam, 3 év rémlett) akkor nyilván az a +0,5-1 év is hozzáadódik.
2022. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Igen, 3.5 éves a képzés és ebből az egyik félév gyakorlati, amiből még abban az esetben se engednek, ha egyébként végig dolgoztad mind a 3.5 évet és megvan az összes vizsgád. Tehát a 3.5 évet mindenképpen ki kell várnod (legalábbis a Corvinuson). Én anno a BGE-re jártam, nekem csak 3 év volt.
2022. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt rám :D
2022. febr. 17. 21:04
 9/22 A kérdező kommentje:
Bizony benéztem,mert pszichót egyáltalán nem írtam be,de úgy vagyok vele,hogy már mindegy.
2022. febr. 17. 21:05
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vesztettél semmit. Kezdj el járni kereskedelem és marketingre, és ha még igényét érzed egy kis "bölcseletnek", akkor nézd meg a szociológia szakot is, mert – profi marketingesként mondom – a szociológia még nagyobb segítség a marketingben, mint a pszichológia. (Kb. a szociológia a legnagyobb segítség egyébként a marketingben tudományos oldalról.) Azonkívül a szociológusok nagyon pengék adatelemzésből, ami külön jó a marketingben. Ezt követően pedig ha nagyon penge akarsz lenni, akkor menj elte survey statisztika és adatanalitika mesterszakra, így a következő végzettségeid lennének:


marketing bsc

szociológia ba

survey statisztika msc


Nagyon durva kombináció, az egyik lehető legjobb, amit ma Magyarországon tanulhatsz.

2022. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!