Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két alapszak,vagy egy alap és...

Két alapszak,vagy egy alap és egy mester ér többet ezesetben?

Figyelt kérdés

Volt egy olyan kósza gondolatom, hogy most elvégzem a kereskedelem és marketing szakot nappalin. (Vidéken,itthon)

Mivel a pszichológia is nagyon érdekel és a nagyváros is nagyon vonz arra gondoltam,hogy ez után elmennék Budapestre, levelezőre pszichológiára,(itt vidéken nincs államilag támogatott,és levelező is) és mellette elkezdenék dolgozni, a karrieremet ott építeni.

A kérdésem az, hogy ennek így lenne-e értelme,vagy totál felesleges pszichóra menni,és ehelyett inkább valami mestert húzzak a kermarkos diplomára?


Gondolom ahogy ott leszek helyben, több rálátásom lesz az egészre, meg lehet külföld is szóba jön majd addig,ez most csak egy gondolatkísérlet... Mit gondoltok?



Egyáltalán megéri két alapszak? Vagy totál felesleges? Vagy szoktak ilyet? Megéri?

Vagy ha mester,akkor kereskedelem és marketingre melyik a legjobb alternatíva?



2022. febr. 17. 15:51
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

HŰÜŰÜÜÜÜÜ :DDDDDDD .

Wooow. De tényleg,wow.

Brutál jól hangzik.

Mondjuk a szociológiát csinálnám levelezőn. (Nem hiszem,hogy a kettő menne együtt élesbe,nappalin)

Hm. NAGYON KÖSZÖNÖM.:)))

Mert igen, a szociológia is érdekes, legalább olyan érdekes,mint a pszicho.


A Survey statisztikát több helyen is olvastam,hallottam. Van ahol nagyon istenítik, valaki fikázta.


Szemezek vele egy jó ideje. :D. Viszont messze vagyok még tőle,na majd meglátom.

Nagyon köszönöm :)))

2022. febr. 17. 21:20
 12/22 A kérdező kommentje:

Ez lehet egy hülye kérdés, de lehet két szakot egyszerre nappalin? :D

Vagy nagyon nehezen egyeztethető össze?

2022. febr. 17. 21:27
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben lehet, gyakorlatban nehéz összeegyeztetni, simán lehetnek óraütközéseid. Érdemesebb a másodikat levelezőn végezni.
2022. febr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet két szakot egyszerre nappalin, de a legtöbb szakon sajnos nehéz összeegyeztetni az órákat. Egyszerre úgyis csak egy szakot tudsz elkezdeni az első évben (sajnos csak egyre vehetnek fel egy felvételi időszakban), kezdj el járni, és meglátod, hogy mennyire bírod, milyen az órarend stb. Marketing mellett mindenképpen érdemes gyakornokoskodni az első vagy második évtől kezdve, ezt ne felejtsd el bekalkulálni. Ha egyébként jó vagy matekból, akkor mindenképpen feküdj rá a statisztikára, a gazdasági matek és statisztika relatíve nem nehezek (mondjuk egy mérnöki szakhoz képest), de érdemes nagyon jól megtanulni őket, főleg ha utána survey statisztikára tervezel továbbmenni (ami NAGYON melegen ajánlott).


Ha van egy nappali szakod + gyakornoki állásod, akkor bőven sok, ha betolsz mellé egy szombati levelezőt. Ez így elég megterhelő, de csak 3 évig kell ilyen nagyüzemben tolnod, az pedig toronymagasan megéri a befektetést. Gondold el, hogy utána 50 éven keresztül fogsz ezekkel a végzettségeiddel dolgozni, és ha van egy rendes társadalomtudományi végzettséged a gazdasági végzettséged mellé, azzal folyamatosan, végig hatalmas előnyben leszel a csak gazdasági végzettségűekkel szemben. A marketingnek a nagyon nagy része piac- és trendkutatás, fogyasztói magatartás, gyakorlatilag alkalmazott szociológia. (Nem is értem egyébként, miért nem csinál valaki kombinált szociológia-marketing duális képzést, lenne értelme.) A piackutató ügynökségeken és piackutatási osztályokon általában szociológusok dolgoznak erős adatelemzői képességekkel.

2022. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ez lehet egy hülye kérdés, de lehet két szakot egyszerre nappalin?"


Lehet egyszerre csinálni (értsd: nem tiltja semmi, hogy az időbeosztásod, óráid hogy lesznek megoldva az más kérdés), viszont nem kezdheted egyszerre.


"Egyszerre úgyis csak egy szakot tudsz elkezdeni az első évben"

Majdnem pontos, de úgy teljesen korrekt hogy félévben. Ha valamelyik szak indul keresztféléven (nem néztem meg a konkrét szakokat, de elvben megvan rá a lehetőség) akkor azt lehet kezdeni tavasszal is.

2022. febr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Tele vagyok kérdésekkel, szóval ne haragudjatok,de muszáj feltennem őket....:D

Szóval itt, a városban,ahol vagyok, nincs szociológia levelezőn. HA Pesten írnám be, az nagyon necces lenne,mert fel kéne járnom minden héten egyszer? Hogy működik? (debreceni vagyok)

A másik meg az,hogy valaki említette,hogy érdemes gyakornoki munkát végezni első vagy második évtől. Ez olyan,hogy nekem kell a lehetőségek után kutatni ,vagy az egyetem kínálja őket?

2022. febr. 18. 00:13
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyakornoki lehetőségeket általában a hallgató magának keresi, állásportálokon (profession, Zyntern, frissdiplomas.hu) vagy FB csoportokban (gazdasági gyakornoki állások, gyakornoki állások, diákmunka stb kombinációkat írj be). Nálunk néha küld az egyetem lehetőségeket, de azért ilyen jellegű sült galambra nem érdemes várni.

A levelező esetében megnézed felvi.hu-n, hol indul a szak, rámész a konkrét egyetemre (itt felsorolja az összes alapszakot, ami indul ott), és legörgetsz legalulra, ott van, hogy milyen gyakran kell menni. Nem feltétlenül minden héten, sőt ez a ritkább, általában kéthetente péntek + szombat.

2022. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm!!!! :))
2022. febr. 18. 09:13
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogyan a 17-es mondja, proaktívan járj utána. Ha jól értem Debrecenben fogsz tanulni – gyűjts ki a Kálvinista Rómában aktív multinacionális cégek listáját (BMW, T-Systems stb.) és kezdd el levadászni a marketing osztályokat. Pl. a BMW-nél: [link]


Nem érdemes egy gyenge CV-vel egyből betámadni őket, mert ha visszautasítanak, akkor fogynak a lehetőségeid. Ha van ismerősöd aki be tud ajánlani, az a legjobb általában. Ha nincs, akkor először meg tudod keresni a marketing osztályokat udvariasan érdeklődve, hogy van-e gyakornoki lehetőség náluk. Az ilyesmit nem mindig a HR osztályon keresztül a legjobb intézni. Közben az egyetemen meg érdemes kicsit "nyüzsögni", demonstrátori állásra pályázni második évtől, vannak marketing és reklám versenyek, azokon elindulni stb. Ami ötlet lehet még, piackutató ügynökségeket megkeresni, pl. a Szinapszisnak van debreceni irodája, hogy gyakornokoskodhatsz-e ott. Sok esetben az egyetemi tanároknak is vannak céges kapcsolataik, pl. nálunk is landolnak folyamatosan gyakornokok mindenféle ilyen csatornákról.


Nem tudom, mennyire tudsz angolul, de érdemes nagyon jól megtanulni. Ha németül is tudsz valamennyire, az plusz pont, nagyon sok a német cég Magyarországon (pl. a fent említett BMW, T-Systems is eleve németek).

2022. febr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
#17 vagyok, még az jutott eszembe, hogy általában szokott lenni szak/kar szinten FB csoport. Pl ELTE BTK Szlavisztika 2019 Nappali - érdemes lehet megkeresni, hogy van-e a kinézett egyetemen ilyen csoport szociológushallgatókkal, akiktől meg tudod kérdezni, milyen gyakran és hogyan vannak felépítve az óráik. S. Oszkár FB csoportban is kérdezhetsz, ott elég sok ilyen poszt megy felvételi időszakban, akár vissza is kereshetsz, hátha érdeklődött már valaki.
2022. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!