Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen pedagógus az, aki nem...

Milyen pedagógus az, aki nem szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Közös társaságban beszélgettem egy pedagógussal, aki középiskolai angoltanár és azt mondta, hogy ő jó pedagógusnak tartja magát, könnyen szót ért a diákjaival, de nem szereti a gyerekeket. A kettő hogyan férhet össze? Miért lesz valaki pedagógus, aki utálja a gyerekeket? Hogyan tud így maximálisan szakmai lenni?
2022. febr. 20. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, milyen szinten pedagógus a fent említett kolléga, de az, hogy valaki szereti-e a gyerekeket, az óvodapedagógusnál számít, talán egy tanítónál is, később nem. Szintén tanítok, de én se mondanám azt, hogy szeretem a gyerekeket. Hangsúlyozom, ez nem azt jelenti, hogy utálom őket. De nem is azért vagyok ott, hogy szeressem őket. Egy orvostól se várja el senki, hogy szeresse a betegeit, ahogy a boltostól se, hogy szeresse a vásárlóit. Akkor miért pont a tanár az, akinek nem elég, ha rendesen megtanítja az anyagot, még szeretnie is kell a gyerekeket?
2022. febr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akitakarsz válasza:
100%

Röviden: átlagos

De most viccen kívül, életem során legalább harminc tanár tanított de kb 4-5 olyan volt aki tényleg szerette a gyerekeket

Sokan konkrétan utálják őket ahogy én észrevettem. Persze meg lehet érteni hogy egy idő után belefáradhat az ember de azért akkor is, legalább erőltesse meg magát egy kicsit arra a pár órára. Legalább ne látszódjon rajta az hogy legszívesebben mindenkit lelőne a teremben aztán felgyújtaná az iskolát ( kis túlzás)

2022. febr. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

A mai gyerekek egyáltalán nem szeretetre méltóak. Tisztelet a kevés kivételnek. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok tanár, van gyerekem, de sajnos látom a lányom osztálytarsait... 13 évesek. Flegma, festi magát erősen, miniszoknya télen is.. A fiú nagyképű, bunkó, beszologatnak a tanárnak, azt hiszik hogy humorosak...


Pedig én nem vagyok depressziós, imádom az állatokat és a kicsi gyerekeket, de ez az iskolás generáció... Hát... 😱

2022. febr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Miért kellene szeretnie a gyerekeket? Középiskolai tanár, ő már nem gyerekeket tanít, hanem tiniket és felnőtteket. Én sem szeretem a gyerekeket, de sosem bántottam egyet sem, ellentétben azokkal, akik jajj de nagyon szeretik őket.
2022. febr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Számomra nonszensz, hogyha valaki úgy megy pedagógusnak, hogy nem szereti a gyerekeket. Nem hiteles!
2022. febr. 21. 00:28
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Azért legyünk őszinték; középiskolában ki igényelte volna azt, hogy akármelyik tanár rajta csüngjön, vagy ő csünghessen rajta? Már felsőben sincs erre annyira igény, nem hogy középiskolában.


Valószínűleg azt értette ez alatt a tanár, hogy nem fogja egyik gyereket sem babusgatni. A tanárban (jobb esetben) megvan a megfelelő tisztelet a tanuló iránt és fordítva. Ez kell, hogy legyen az alapja a megfelelő együttműködésnek (és ez az élet más területén is így van).


Az iskola kb. pont ugyanaz, minthogy van 30 alkalmazott, akik 1 ember alá tartoznak. Ott sincs jajdeszeretleksanyikám, hanem közös munka van (jó azért egy kis seggnyalás is belefér bizonyos helyeken, ettől talán különbözik az iskola).

2022. febr. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező; miért gondolod, hogy ehy középiskolai(!) tanárnak annyira kellene szertnie a gyerekeket?


Amit szeretnie kell (mert enélkül tényleg nem lehet tanítani);


-a tárgyat, amit tanítani akar,

-és magát a tudás átadását.


Ha ez a kettő nincs meg, akkor nem fog tudni jól tanítani, bármennyire is szereti a gyerekeket.

2022. febr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Ha valaki nem szeret valamit azzal nem törődik, hiába nem utálja...


1#"Egy orvostól se várja el senki, hogy szeresse a betegeit, ahogy a boltostól se, hogy szeresse a vásárlóit."

Ebben az esetben az orvosnak m1, hogy él-e a beteg vagy nem, ha szereti őket akkor mindent megtesz, hogy éljenek.


Tanárral ugyan ez a helyzet, ha nem szereti, m1 neki, hogy egy jobb képességű diák 3-as on ül, vagy egy olyan diák, aki bukdácsol, de lehetne 3-as nem csinál semmit.


"boltostól se, hogy szeresse a vásárlóit."

Ez más tészta, mert egy pocsék boltba nem megy be senki, így az illető csak magával szúrhat ki, ellentétben a fenti példákkal ahol más issza meg a levét a "nem szeretésnek"

2022. febr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan értelemben nem kell, hogy szeresse a gyerekeket, mint egy szülő vagy rokon., elég, ha empatikus. A lényeg a tudás átadása magasa szinten.
2022. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#8! Ennél jobban nem is lehetett volna megfogalmazni. Számomra az a jó pedagógus, aki szereti a diákjait és egyengeti az útjukat, de az ilyen csak bemegy, leadja az órát és tök mindegy neki, hogy melyik gyerekkel mi lesz.
2022. febr. 21. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!