Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én orvos-jogàsz szeretnék...

Ha én orvos-jogàsz szeretnék lenni, Akkor töriből és magyarbòl is smelt szinten Kell érettségiznem, vagy elég bioszbòl es kèmiàbòl?

Figyelt kérdés

2022. febr. 25. 17:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Olyan nincs, hogy orvos-jogász.

Van orvos és van jogász. Két képzés külön.

Vannak olyan jogászok, akiknek a szakterületük az egészségügy pl. ügyvédek.

2022. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerre egy legyél. Orvosnak csak nappalin tanulhatsz, tehát kezdd azzal. Aztán utána elvégezhetsz valami jogász szakképzést. Van olyan, egyes!
2022. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Olyan képzés nincs, a kérdés pedig erre irányult.

Ha mind a kettő akar lenni, akkor előbb végezze el az orvosit, oda 2 emelt kell: fizika/KÉMIA ÉS biológia. Ez drága képzés, ezért ezzel kezdje, utána úgyis csak fizetősön tudja elvégezni a jogász szakot.

2022. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2. Ezt en is tudom. De jogàsz levelező képzésre nem kell emelt töri+magyar? Mivel a jogàsz képzésnek ez a feltetele. Vagy elég a magas pontszàm?
2022. febr. 25. 17:21
 5/17 anonim ***** válasza:
3%
Majd ilyenre fogsz jelentkezni, ehhez szerintem már nem kell a diplomád mellé még újraérettségizni is. [link]
2022. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem.Én a jogàszképzésre gondoltam.
2022. febr. 25. 17:53
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogász akarsz lenni és nincs már meglévő diplomád, akkor 1 emelt érettségi kell, ami lehet

történelem és

angol v. filozófia v. francia v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. német v. olasz v. orosz v. spanyol (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

2022. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ok köszi
2022. febr. 25. 18:21
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Csináld az orvosit, ahogy fentebb írták, az csak nappalin van! Aztán utána ha szeretnél még jogász is lenni, azt megcsinálhatod levelezőn is. Ekkor már nem lesz szükséged érettségi pontokra, a diplomád alapján számított pontokkal felvesznek. Magyarán készülj biológia+kémia/fizika emeltre. A jogra amúgy nem kötelező két emelt, elég egy, de csak a töri, a magyar, vagy az idegen nyelvek egyike lehet az emelt. De ez mint írtam, neked lényegtelen, ha előbb elvégzed az orvosit.
2022. febr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2022. febr. 26. 06:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!