Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én orvos-jogàsz szeretnék...

Ha én orvos-jogàsz szeretnék lenni, Akkor töriből és magyarbòl is smelt szinten Kell érettségiznem, vagy elég bioszbòl es kèmiàbòl?

Figyelt kérdés

2022. febr. 25. 17:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem sok értelme lenne a kettőt elvégezni szerintem, mert a kettővel egyszerre nem lehet foglalkozni, ami pedig úgymond közös terület pl. a képzés amit itt is linkeltek vagy az egészségügyi szakjogászok, ahhoz elég egy diploma.
2022. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#11. Nekem vannak jogon olyan szaktársaim, akik orvosok is. Itt inkább arról van szó, hogy szeretnének még tanulni és ebben találták meg az érdeklődésüket. Nem szeretnének új karriert kezdeni, maradnak orvosok. Ha jó lesz még a jog is valamire, az csak bónusz.
2022. febr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Item, de én műhibaperes ügyvéd szeretnék lenni
2022. febr. 26. 10:39
 14/17 anonim ***** válasza:
Ahhoz jogra kell menni.
2022. febr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%
#13. Igen, akkor orvosnak felesleges képezned magad, csak az idődet vesztegeted vele.
2022. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kételkednek ebben egyesek, vannak orvos ÉS jogász végzettségű emberek. Én többet is ismerek, sőt egy még tanított is nekem polgári jogot, pár évet praktizált orvosként, majd az EÜ jog területen kutat.

Van aki a kettőt végzi párhuzamosan, a jogot feltételezem levelezőn (vannak ilyen zsenik, nem kell aggódni), de a többség inkább egymás után végzi.

Az orvosi tovább tart, és drágább, ezért azzal éri meg kezdeni. Utána egy jogot levelezőn nem lesz olyan nehéz, és sokkal olcsóbb (a kettőt nem tudod államilag támogatott képzésen elvégezni)


Dr. jur. et med. címet tud viselni az illető. Keressetek rá, több példát fogok találni, pl. a Bioetikával foglalkozók egy része is orvos-jogász.


Műhibaper pedig elengedhetetlen az orvosi szakma ismerete nélkül, nyilván szakértőt kirendelhet a bíróság, ennek ellenére vannak olyan irodák, ahol orvos mind szakértő is jelen van az ügyvéd mellett. Szóval nem ördögtől való.


Itt konkrét tanácsot nem fogsz kapni, hogy melyik a jobb módszer, mivel ez egy nagyon zárt, szűk közösség, és senki nem fogja a know-how -ját csak úgy ide leírni, mert ő ebből él.


Egy példa:


[link]


A kérdésre válaszolva, jelenleg van olyan lehetőség, hogy diploma minősítésből számítanak pontot, így akár elkerülhető az emelt érettségi letétele, de ki tudja, hogy 6 év múlva megmarad -e ez.

2022. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Én is egymàs utàn szeretném végezni, és ilyen szakorvos leszek mint ő
2022. márc. 23. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!