Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, ha egyik megjelöl...

Mi a teendő, ha egyik megjelölt középiskolába se vették fel a tanulót? (Budapest)

Figyelt kérdés
Úgy tűnik sikerült elszúrnunk a középiskolai jelentkezést, talán nem jelöltünk meg elég iskolát (csak négyet), talán nem tettünk be egy olyat, ahová biztosan bekerül. Az én szülői naivitásom is lehet az oka. Mindenesetre valóban nem számítottam arra, hogy közepes gimnáziumokba, 30 helyre 600 tanuló jelentkezik.

2022. márc. 12. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azok a középiskolák, ahol van betöltetlen hely, pótfelvételit fognak hirdetni és a szülő kötelessége beíratni ezek közül valahová, mivel a gyerek tanköteles.
2022. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van e olyan oldal, szervezet ami összegyujti ezeket, vagy végig kell hivnom a budapesti középiskolákat, hogy hol maradt esetleg hely?
2022. márc. 12. 17:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tanköteles, addig a körzetében illetékes középiskolába kötelesek felvenni. Egyébként közepes sulikat sokan csak mentősulinak jelölnek meg, aki teheti, jobb helyre megy, szóval, ha százvalahanyadik a rangsorban, akkor is van esélye, mert a jobbak nem oda mennek.
2022. márc. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Máj. 9.- után az Oktatási Hivatal teszi közzé az elérhető iskolákat.
2022. márc. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
3. Nem köteles felvenni, a szülő kötelessége iskolát találni.
2022. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos szerintem az ötösnek igaza van (nem én pontoztalak le.. ) a körzetes iskola, középiskola nem köteles felvenni, bár így lenne!!! Sajnos nem.. de nem elég hogy a szülőnek kötelessége találni, lehet hogy nincs is szervezet, ami segítene abban hogy megtaláljam hol van üres hely..
2022. márc. 12. 18:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az OH közzététele után világos lesz, addig nem tud mit csinálni a szülő, mert a felvételi eljárás még nem zárult le.
2022. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először még várjátok meg, hogy felveszik-e valahova.

Ha nem, ne adjátok fel, lesz rendkívüli felvételi eljárás egyes helyeken, ahol sok a betöltetlen hely; ezt még én mindenképp megpróbálnám.

2022. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el a 7. pont alatt az evvel kapcsolatos válaszokat.

2022. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Április végéig semmit sem tudsz csinálni. De biztos, hogy nem veszik fel? Mindenhol elutasították vagy be sem hívták szóbelizni? Sajnos sokan elrintják a jelentkezést, nem nézik meg előző évben kB hány pont kellett a bejutáshoz. Ha nem veszik fel tényleg, az április végén kiderül, utána közzéteszik hol maradt hely és oda lehet felvételin, sajnos tényleg neked kell intézni. DE :azt jó ha tudod, hogy létezik igazgatói keret is, ami független a pótfelvételi tőle, tehát minden igazgató saját hatáskörében vehet fel 2-3 gyereket. Szóval érdemes körbetelefonálni az iskolákat, amik szóba jöhetnek és bepróbálkozni. Ha meg tudod győzni, hogy miért vegye fel, megteheti. (Pl ha valamiben kiemelkedő, Tanulmányi vagy sporteredmémy, ha csak épphogy maradt le, ha Pl jó tanuló csak rontotta a központit stb). Sajnos muszáj lesz ezt végogcsinálni.
2022. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!