Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pályamódosítás: ti belevágnáto...

Pályamódosítás: ti belevágnátok egy új egyetemi képzésbe nappali szakon?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, GYED-en lévő anyuka.

Amióta megszületett a kisfiam egyre jobban érzem, hogy szívesebben foglalkoznék gyerekekkel.


El tudnám képzelni magam tanárnak, gyógypedagógusnak, konduktornak, gyógytornásznak.


Korábban marketingesként dolgoztam, ami tetszett is meg nem is.


Mit gondoltok, érdemes lehet belevágni egy egyetemi képzésbe?

Az is megfordult a fejemben, hogy nem mennek vissza dolgozni, hanem nappali szakon csinálnám a képzést, ameddig a gyerekek óvodában vannak.


Kb 5 év lenne egy ilyen szak elvégzése, és még 32 évem van a munkaerőpiacon. Elgondolkodtató....



2022. márc. 18. 23:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem (ha anyagilag is megengedhetitek magatoknak, hogy ne menj rögtön vissza dolgozni) csináld. Inkább végez el egy új szakot, amit szeretni fogsz, mint, hogy egy olyan ágazatban dolgozz, ami már nem igazán érdekel. Sok sikert!

2022. márc. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ.

Nyilván nem a te helyedben vagyok.

ÉN, csak akkor vállalnám, ha a férjem egyedül eltudná tartani az egész családot, mindenféle szűkölködés nélkül, tehát nem lenne gond ha még 5 évre kiesne a bevételem. Valamint ha már a gyerekek ovisok.

Ez a kettő teljesüljön. De nekem például ez nem teljesül, egyszerű alkalmazottak vagyunk, ha kedvem lenne is pályaváltásra, akkor is inkább lemondanék róla a családomért. De szerencsére nincs ilyen problémám, még gyerekek előtt elvégeztem az iskoláimat.

2022. márc. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Megint le leszek pontozva, mert a saját életembe nem fér ez bele anyagilag, de egye fene: nem, én nem szopnék már nappali tagozaton egy végzettség miatt, eleget láttam az egyetemi képzésekből ahhoz, hogy úgy érezzem, ne érje meg ilyen miatt felélnem a tartalékaimat és/vagy eltartatnom magam.


Ha neked belefér, csináld nyugodtan, nem az a baj vele, hogy 30x évesen kerülsz ki onnan, hanem az a kétféle, hogy alatta abban a 3+n évben mi lesz. Anyagilag, időbeosztásilag, stb. Van két diplomám, egyiket nappalin, másikat részidős képzésen csináltam, konkrétan 20 órában dolgozni is alig tudtam elmenni a nappali képzés alatt. Ha csinálnék valamit nappalin valaha, csak olyanba vágnék bele, ami utána anyagilag megéri. Nem, a gyógyped/gyógytornász egy marketingos állás után nem igazán éri meg. Nem arról van szó, hogy valaki könyvtárosból gépészmérnök lesz és alanyi jogon ugrik egy 100-ast a bére.

2022. márc. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)


Most jelenleg egyébként kommunikáció mesterképzésen tanulok levelező szakon. Nagyon érdekes szak, viszont zabalja a hétvégéket.

Pont akkor nem vagyok itthon, amikor minőségi időt tudnék eltölteni a családdal, mert apuka nem dolgozik.


Azért gondoltam a nappali képzésre, mert a következő néhány évben a férjem lesz inkább a kenyér kereső. Ha visszamennek dolgozni, akkor a gyerekek mellett max. 4 órás állást vállalnék, mert értük kell menni az oviba, betegek lesznek, stb. Vagy egyéni vállalkozásba kezdenék, mert akkor én osztanám be az időmet, de ez is elég rizikós, mert még sosem csináltam ilyet.


Gyereknevelés és 4-6 órás munka mellett már nem hiszem, hogy belevágnék egy új szak elvégzésébe.

Egy 2 féléves szakirányú továbbképzést még el tudnék képzelni, de egy 6-8 feleves szakot már nem.

2022. márc. 19. 06:05
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Gyógyped . Asszisztens?
2022. márc. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerűen nem értelek, miért nappaliban gondolkozol. A gyógypedagógia alapképzést lehet levelezőn is csinálni. Amellett simán tudsz napi 4 órát dolgozni, ha akarsz, annyira azért nem megterhelő. És ha nem akarsz, senki nem kötelez arra, hogy levelező képzés mellett dolgozz is. A levelező képzésnek semmi hátránya nincs azon felül, hogy a levelezős diákigazolványod csak a lakhely és az egyetem közötti ingázásra ad utazási kedvezményt, és hogy ha nincs munkahelyed, akkor magad után kell fizetned a TB-t. Ha megcsinálod, pontosan ugyanolyan diplomát kapsz, mint a nappalisok. Utána pedig, ha megtetszik a gyógypedagógus pálya, dolgozhatsz pedagógusként akár 70 éves korodig is.
2022. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Ezek közül a gyógytornász és konduktor tud jól keresni, az is főleg magánban meg külföldön, de ezekben van lehetőség. Gyógypedért szerintem nem éri meg kiesni a gyerekeid idejéből. Kicsiként igényelnék az állandó törődést az anyjuktól, tehát pont most, és ha a marketinget nem gyűlölöd, akkor szerintem a gyógypedért nem éri meg. Levelező mellett szerintem jobban lenne időd tanulni is meg a gyerekeiddel is lenni, főleg, ha nem dolgozol mellette. Persze, a levelezős képzések többnyire fizetősek már, az nem tudom, hogy belefér-e. De a nappalis képzésekben szaktól függően lehet kiselőadás, házi dolgozat otthon, esszé, projektmunka....nem beszélve a vizsgaidőszakról, amire szerintem nappalisként mindig nehéz felkészülni, mert a sokszor vizsgákhoz sem kellő sok plusz sz*r amit szemináriumokra kellett teljesíteni nem segítettek érdemben a vizsgaidőszakhoz, ellenben kellően leszívott energiában ahhoz, hogy arra meg ne tudjak úgy készülni. Ezeket a pályákat viszont nem próbáltam, szóval ez csak az én különvéleményem. Illetve, nagyon nézz utána a nappalis munkarendeknek, mert pl. nekem nappalisként volt olyan napom, hogy reggel 8-tól este 8-ig voltam bent az egyetemen, mert így jöttek ki az órák, meg sokszor délután voltak az óráim, mert ahol én tanultam, ott délelőtt az előadások voltak inkább, és délután voltak a szemináriumok. Nappalin lehet ösztöndíjat kapni, de ahhoz jól kell tnaulni, és nem kapsz akkor sem sokat. Plusz az is fontos, hogy nappalin 3x lehet hiányozni szemináriumról, de van olyan, ahol csak 1x, és plusz egy alaklom orvosi igazolással, vagy néha azzal sem. Nálunk szigorúak voltak, ezeken a szakokon nem tudom mi a helyzet, de a gyereke(i)d nem biztos, hogy ezt be tudják osztani, az is kérdés, hogy tud-e más otthon lenni ilyenkor, amikor neked órád van. Összességében először a nappalis-levelezős munkarendeket, szakmai gyakorlatot átnézve én megnézném, hogy mennyire vállalható egyénileg a nappali, majd levelező, és csak ezután döntenék. A marketing nem tudom mit takar pontosan, milyen munkakört, de ott szerintem esetleges továbbképzésekkel, szakmai tapasztalattal anyagilag több előrelépést lehet potenciálisan elérni, esetleg mellé valamilyen gazdasági szakkal, mint egy gyógypeddel, ahol mondjuk kapsz nettó kétszázat, és bárhová mész dolgozni, nincs előrelépési lehetőséged semmikor sehol. Talán magánban, kicsit jobb a pénz, de vagy bejutsz oda vagy nem. (Voltak gyógypedes ismerőseim.) A gyógytornász-konduktorra meg legalább kereslet van, de államilag nem keresnek sokat. Ha neked nem gond a pénz, akkor persze bármi jó.
2022. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtok, köszi a tanácsokat! :)
2022. márc. 19. 11:11
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

#7: Nekem is van gyógypedagógus ismerősöm, és magánórákkal, egyéni fejlesztéssel óránként 5 ezer forintot kap. Ebből a szempontból különösen jó a helyzete a logopédia és a tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirányon végzetteknek, mert amikor egy 3-8 éves gyerekről kiderülnek ilyen gondok (beszédhiba, diszlexia, diszkalkulia), akkor a tehetősebb szülők általában bepánikolnak és egyéni fejlesztőt hívnak, hogy a gyerekből kihozzák a maximumot, hogy ne valljon kudarcot a későbbiekben a tanulásban. Az igaz persze, hogy a magán-gyógypedagógus fejlesztő csak a délutánokat tudja kitölteni, mondjuk 2-től 6-ig, és legtöbbször házhoz kell menni, így utazással is megy el idő. Sokan közülük félállásban vagy teljes állásban dolgoznak egy iskolában vagy óvodában is a magánvállalkozás mellett, bár ha valakinek a párja jól keres, akkor ez nem feltétlenül muszáj, hiszen adózás után mondjuk napi 10 ezer nettó jövedelem sem annyira kevés.


Azért a levelező gyógypedagógus képzést ajánlom, mert konduktor és gyógytornász képzés csak nappalin van, s mindkét képzés nagyon időigényes, rengeteg a kontaktóra és a gyakorlat. A konduktor képzést különösen nem ajánlom, mert konduktorként csak és kizárólag külföldön lehet jól keresni, itthon nem. Itthon a konduktor álláshelyek száma is túl alacsony, a végzettek jó része részben ezért is külföldön köt ki.

2022. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

5 ezret? Dehát az mocskosul kevés. Egy segítő szakember nem tud futószalagon vállalni klienseket, nem úgy van, de egy nap van 8 vendéged és mindre 1-1 óra megy.


Egy szakpszichológus, akinek aztán tényleg szép órabére van, 10-20 ezer forintot kap óránként és éppcsak annyi a bevétele a hónapban, amivel nem kell magát összehúznia...

2022. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!