Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire részletesnek kellene...

Mennyire részletesnek kellene tanulni nyelvtan szóbeli tételeket?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy 2-3p alatt kéne elmondani a nyelvtant. OK. De ha megnézek egy tetszőleges tételt (pl ezt: [link] ), 10p alatt se mondom el, olvasva. Sok lenne a fluff ezekben vagy csak nagyon specifikusan kérdeznek bele 1-1 alcímbe?

2022. márc. 25. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

"Sok lenne a fluff ezekben"

A micsoda? Magyarról van szó, nem? Akkor vedd egy picit a fáradságot, hogy magyarul kifejezd magad, köszi.

2022. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

hát nem tudom honnan jött ez a 2-3 perc, nálunk 10 percig kellett mondani a szóbeliket.

az meg hogy sok lenne a fluff.. micsoda? ezt a kifejezést mégis honnan szedted? aktív vagyok angolul twitteren, instagramon, angolul nézek mindent, filmeket, youtubeot, olvasni is azon a nyelven szoktam és még sorolhatnám, de életemben nem hallottam még azt, hogy sok lenne a fluff egy TÉTELBEN tf..😭😭

2022. márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
előző vagyok. azt még elfelejtettem mondani, hogy NEKED kell mondani a tételt. nem véletlenül van időd a felelés előtt kidolgozni. kidolgozod szépen magadnak ott a lapra amit majd adnak, aztán beszélsz nekik. a tanárnak utolsó esetben kellene csak beleszólni. ha elkezdesz makogni akkor fog veled ""beszélgetni"" és kérdezni. ha utolsók között vagy, akkor már lehet inkább ő fog kérdezni, mert már milliószor meghallgatta ugyanazt és menne haza. de ez sem 100%. egy szóbeli vizsgának a lényege, hogy te szépen felelj le abból, amit kihúztál. ha még mindig van mondanivalód, de lejárt az idő majd megállít, megköszöni és mehetsz Isten hírével. ha nem végzel, de szépen folyamatosan mondtad a szöveget és hallható volt, hogy te tudod ezt az anyagot / tételt, nem lesz probléma hogy nem fejezed be. a lényeg hogy tudd miről van szó, tudj róla beszélni.
2022. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1: lmao de be vagy feszülve xdd


#2: Első találat a googleon: "Fluff definition can be summarised as unnecessary details in a text that are not useful to your audience.".

Visszatérve a kérdésre, azt vágom, hogy 10p a szóbeli, de én nyelvtanról beszéltem. Azon kívül még van irodalom is amit el kell mondani, ami általában hosszabb. Ezért kérdeztem, hogy ezeket a tételeket mennyire kérik részletesen. Ember legyen a talpán, aki elmondja mondjuk JA kései költészetét, azt a tételt nyelvtanból amit linkeltem, plusz mellé csinál 1-1 feladatot még ezekhez 10p alatt.

2022. márc. 26. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tíz perc van rá.
2022. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

magyar szövegkontextusban nem értelmes az ahogyan használtad a fluffot, hiába csapod ide a google keresést, tisztában van azzal mindenki, hogy mit jelent a fluff szó, de still nincs értelme úgy, ahogyan te használtad. na de a lényegről is legyen szó, tehát; magyar nyelv és irodalom közép szóbeli 15 perc, 50 pont. emelt szóbeli 20 perc.

ezt kérlek felezd el -gondolom menni fog-, annyi időd lesz a kettőre. a tanár szólni fog, ha lejárt az idő, mégegyszer elmondom, nem az a lényeg hogy elhadard az egészet, hanem hogy lássák rajtad, hogy tudod, valamint ha esetleg kérdést tesz fel a tanár, akkor tudj rá helyesen válaszolni. itt nagyon nem az idő a lényeg, hanem az hogy mit és hogyan mondasz. Oké, nyilván ne csiga módjára beszélj, de nem kell hadarni, úgy beszélj, olyan gyorsassággal ahogyan alapból szoktál.

feladatot pedig nálunk nem kellett csinálni, mivel szóbeli volt és feleltünk. Feladatokra nekünk ott volt az írásbeli. nálatok nem tudom hogy lesz akkor ha még feladatot is kérnekxdd de gondolom a tanárod tudna erre válaszolni, kérdezd meg tőle.

2022. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Még a magyar nyelv az hagyján, de mi van pl. az irodalommal? Ady Endre költészete 10 percben? Elkezded, ha látja a tanár, hogy tudod, leállít, kérdez kettőt, aztán mehetsz.
2022. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne parázz rá! Én a helyedben átolvasnám egyszer, max kétszer előtte az online tételeket, aztán kész. Nem kell túlspilázni a nyelvtant.
2022. márc. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
7-es: tanár vagyok már érettségiztettem párszor, de örülök, hogy nem találtátok hasznosnak a válaszomat.
2022. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!