Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanácsoltok angol fejleszt...

Mit tanácsoltok angol fejlesztéshez? Részletesebben lent a problémámról

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a problémám hogy sokáig tanultam angolul, de elkopott, nem elég erős. A cégnél ha angolul kell telefonálni, nagyon parázok mert ki van hangosítva és figyelnek a főnökeim. Nagyon figyelek, hogy mit kezd el mondani az illető de aztán egybefolynak a szavak és nem értem mit mond. Nagyon sok szót meg kéne tanuljak vagy nem is tudom, sőt azt se tudom milyen témakör szavait kellene tanulni, tanácstalan vagyok. Ha valakinek volt hasonló problémája, jól jönne néhány tanács. A tanár ötleten kívül persze, mert az sok hónap után csak most tud elvállalni engem..... 25/F

2018. ápr. 2. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Néz angol nyelvű filmeket. Először angol felirattal, majd felírat nélkül. Érdemes a jó angol beszéd miatt kimondottan angol filmeket nézni, és ne amerikait. A legtöbb amerikai filmben sok az amerikai szleng amit az angolok nem igazán értenek. Tapasztalatom, hogy még az angol nyelven belül is sok szó különbség van az amerikai és angol nyelv között.
2018. ápr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én is a filmeket ajánlom, meg a rádiót (online rádió) és a hangoskönyveket.

Filmek eredeti nyelven, mindenhogy: eredeti felirattal, felirat nélkül, magyar felirattal is esetleg. Néha magyar nyelven angol felirattal is.

Esetleg magántanár, beszélgetős órákkal

2018. ápr. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!