Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Júniusban BME középfokú angol...

AnnaPetro kérdése:

Júniusban BME középfokú angol nyelvvizsgára készülök, és nagyon izgulok a szóbeli része miatt. Valaki el tudná nekem mondani részletesen, hogy pontosan hogyan is zajlik egy szóbeli?

Figyelt kérdés

Például,hogy mikor leülök,akkor egyből kezdjek el beszélni magamról (honnan jöttem,hány éves vagyok stb.) vagy ők kérik majd meg,hogy beszéljek egy adott témáról?


Köszönöm szépen a segítséget!!

(16 éves,lány)



2016. máj. 13. 22:37
 1/5 wakeupjohnny válasza:
100%

Én tavaly augusztusban voltam BME-n, nem sikerült túl jól 40 % lett a szóbelim :) de nem azért mert a vizsga ilyen nehéz hanem mert én nem voltam felkészült. (muszáj volt megpróbálnom a diplomamentő program miatt) Kb egy vizsgázó 20-25 percet kap szólítanak, hogy fáradj be a terembe természetesen innentől kezdve angolul folyik a párbeszéd elkérik a személyid, nem volt felkészülési idő mondták hogy beszéljek az oktatásról, párbeszéd jellegű az egész szóval mondasz egy -két mondatot akkor már jön a következő kérdés (szóval nem lehet bemagolni :) de így van ez rendjén)

Ez után jött egy képek alapján téma kifejtős rész ahol lehetett választani 2 téma közül 1-et (nekem informatika illetve divat volt) amelyikről beszélni szeretnél majd egy szituációs gyakorlat kapsz egy cetlit amin van egy párbeszédes helyzet Te vagy az egyik fél és beszélni kell a vizsgáztatóval nekem például el kellet mesélni a haveromnak aki nem tudott eljönni a szilveszteri bulira hogy milyen volt. Én erre a háromra emlékszem de lehet volt még valami :) Amúgy pedig nagyon segítőkészek én jól éreztem magamat azzal együtt, hogy nem jött össze :)

2016. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,sokat segítettél!:)
2016. máj. 14. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak nem gondolod, hogy bemész, és elkezdesz nekik beszélni anélkül, hogy kérdeznének?! Teljesen mindegy nekik, hogy honnan jöttél és hány éves vagy, az nem B2.

A vizsaleírás pontosan le van írva a honlapjukon. [link]

2016. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy ez nem B2-es szint lenne,viszont a barátnőm,aki januárban vizsgázott (igaz,az origo vizsga volt) azt mondta,hogy neki ez volt a feladata,hogy kezdjen el beszélni magáról,és csak miközben mondta,akkor tettek fel neki kérdéseket..
2016. máj. 14. 15:58
 5/5 anonim válasza:
En is bme-n voltam juniusban es magamrol SEMMIT nem kellett mondanom csak a csaladrol, zenerol... (B2)
2018. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!