Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez nekik miért jó? Egyetemre...

Ez nekik miért jó? Egyetemre járok, egy viszonylag nehezebb szakra. (Direkt nem írok intézményt, szakot. ) Most másodéves vagyok, tavaly kb.90-en kezdtünk, évek óta átlagosan 20 ember végzi el a 3 éves képzést.

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, egy viszonylag nehezebb szakra. (Direkt nem írok intézményt, szakot.) Most másodéves vagyok, tavaly kb. 90-en kezdtünk, évek óta átlagosan 20 ember végzi el a 3 éves képzést. Ebben ugye benne vannak azok is, akik kisebb nagyobb csúszásokkal szerezték meg a diplomát. Szóval el tudjátok képzelni, hogy ebből mennyi az, aki időn belül fejezi be. Oké, hogy az egyetemnek nem érdeke az, hogy kevesebb embert vegyenek fel, de ha évente 70 ember bukik ki, akkor az oda jelentkezők miért nem tudják, vagy akarják felfogni, hogy ami nem megy azt nem kell erőltetni? És ez az ő érdekük is, hiszen nem pazarolják az állami féléveiket olyan szakon, ahol soha a büdös életben nem végeznek.
2010. szept. 14. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:

én vegyészmérnök voltam, ott minden évbe 80 gólya kezd és kb 4-5 diplomás végez. gondolhatod... vannak olyan szakok a mérnöki karon, ahogy 1 fő a végzős "csoport". :-D

a felsőoktatás hatalmas üzlet, rég nem a tanításról szól.

most átjelentkeztem egy kis karra más városban, kemény 8an vagyunk elsősök a szakon. :-)

2010. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az infón kezdtünk 360-an, és végeztünk 60-an. Miért? Mert így menet közben, szakmai alapon tudják kiválasztani azokat, akik tényleg arra a szakmára valóak, és mert így nem egy máshol megírt fizikaérettségin múlik ez. Így van értéke a diplomámnak, mert így nem engedik át azokat, akik még összeadni sem tudnak. Mert így megkapják az első félévben felvettekre a fejkvótát, de második félévben már csak azokra költik, akikben még meg van az esély, akikre talán nem felesleges költeni.


De az emberek ilyen téren vakok, és nem akarják belátni, hogy őket nem erre teremtették. Mondjuk én ebben nem hiszek, hanem inkább abban, hogy lusták ahhoz, hogy igenis a célért megküzdjenek.

Nézz körbe, és gondolj végig, hogy reálisan hány embernek van tényleg helye azon a pályán (és hogy csúnya legyek, nézz tükörbe is néha, nehogy 5 év után kelljen bevallanod ezt)

2010. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
úgy gondolják, hogy próba szerencse.
2010. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Második: köszönöm szépen a célzást, de azt hiszem, ez rám nem vonatkozik.
2010. szept. 15. 15:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Akiket kiraktak, valószínűleg nem tanultak. Az iskolák a kirakott emberekkel nem veszítenek pénzt, mert mindig van utánpótlás, meg sok suliban már azért is fizetni kell sztinte, hogy meghallgassasnak a tanulmányi osztályon, és elintézhesd, amit el kell. Szóval, sok pénzük nem esik ki.
2010. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nem tudom, hogy a kérdezőre célzott-e a 2. válaszoló, de nem írt hülyeséget. Tényleg így csinálják az egyetemek. Nagy biznist. Nyelviskolák nagy része dettó ugyan ez a forma.
2010. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem akartam semmire se célozni ezzel. Pusztán egy tanács minden embernek, aki főiskolára megy. Mivel nem ismerlek, ezért véleményt se akartam mondani rólad. Ha úgy gondolod, hogy odavaló vagy, akkor hajrá, mindent bele, és sok szerencsét :)
2010. szept. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!