Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Havonta kb. mennyiből jöhet...

Havonta kb. mennyiből jöhet ki két ember étkezése, ha viszonylag egészséges kajákat esznek?

Figyelt kérdés

Otthon főznének, nem rendelt, éttermi kajákat ennének.

Az étkezések tartalmaznának zöldséget, gyümölcsöt, sovány tejtermékeket, sovány (fehér) húsokat és sajtokat.


2011. jún. 27. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem min. 20-25 ezer!
2011. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
20 ezerből csak álom, kb. a duplája.
2011. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

hát itt az én példámat veszem ha nem baj ((:

napi kaját számolok h kb mit eszek

reggeli: 2 szelet tk kenyér 1 csomag400 ft ami elég 3 napra) felvágott kb 300 ft. zöldség kb 200-300 ft.

tízórai: alma ( 1 kiló 200 ft ) ami elég 1 hétre

ebéd : csirke mell,rizs, csirke mell kilója 1000 ft ami elég 1 hétre. rizs 3-400 ft 1db elég max 1 hétig ha mindennap eszek.

uzsonna: megint alma: 200 ft elég 1 hétig

vacsi: Pl: tojás 10db tojás 400 ft ami elég 5 napra.. akkor egy hétre kb: 4 ezer. egy hó : 16-20 ezer. elég húzós egészségesen élni ha ilyen drága minden.. :/

2011. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

15:51 vagyok

elfelejtettem írni: mi is ketten vagyunk. És ez egy elég változatok étrend... de kb 20 ezer ft amit azmondom h kilehet hozni ha 1 hétre vásárolsz. pl: csirke mellet csak 1et vegyél mert abból sok kijön és az elég. ink mindennap frisset. hidj nekem hamar megromlik. na de a kérdésre vissza térve. kb így. de ha nem akarsz 'ennyire' egészségesen élni kijön kissebb összegből is.

2011. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Számolj utána.Mi fél kg kenyeret veszünk egy napra,így mindig friss. az 170x30 egy hónapban.vajkrémet eszünk,nem margarint,általában.215.-,kb 3naponta fogy el egy. 215x10

Üdítőt nem iszunk,szörpot vagy teát szoktunk,szörpből kb 3napra elég egy fél literes(tán fél literes,az üvegesből szoktunk venni)400x10.Teát vagy csinálok gyógynövényekből(télen,gyógyszertárból),vagy nyáron gyümölcsteát iszunk,ebből sem a drágábbat,150x1.

Felvágottak... ebből is az olcsóbbakat szoktuk.Párizsi,turista,stb,ezt hirtelen nem is tudom mennyi..

és amit eddig leírtam,már 11400.


Összesítve ha nézem,akkor ha minden dolognál azt nézem hogy mi hol olcsóbb,akkor 50k minimum elmegy kajára.2 felnőtt egy gyerekre..és ez csak az,amit én veszek.Párom is költ kajára.

2011. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
76%

15.55 vagyok.

Az lemaradt,hogy összesíts te is.Újságokat látsz te is,h kb mennyibe kerülnek a különböző élelmiszerek.Egy főtt kajához(szószos tészta pl) számolj kb 30dkg hússal.Rántott húsból én pl többet csinálok jóval,mint amennyi elfogy,mert megsütöm őket,ha kihűlt zacskóba be,és berakom a fagyasztóba.Amikor nincs időm főzni előveszem,főzök hozzá krumplit és kész.

Na de bocs az offért.

1-2 hónapig tegyél el MINDEN blokkot amit kapsz,vezesd füzetbe(mert a blokkon nem csak élelmiszer lesz)..és meglátod

2011. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. 40.000 forint.
2011. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha ügyesen csinálod, 15-20 ezerből kijön fejenként. Ha van fagyasztód, érdemes a télre is gondolni, sok minden olcsó most, amit le lehet fagyasztani, főleg a brokkolit ajánlom, az télen iszonyat drága, most meg fillérekért vesztegetik.

Ügyelj arra, mit hol érdemes venni, kis boltokat ajánlott nagy ívben elkerülni, és sok mindent érdemes nagy tételben venni. Pl. tescoban a tálcás tojást megkapod 20 Ft-ért darabját, 35-40 Ft helyett. Tejfölt, joghurtot se vegyél kis poharasat, hanem nagyot, és ne gyümölcsöset, hanem natúrt, turmixolj bele friss gyümölcsöt, egészségesebb, mint a színezett alga. Inni jó a víz, tea, limonádé, ezek olcsók is. Figyeld az akciókat, ami eláll, abból bátran spájzolj! Ez némi helyet igényel, és az első 1-2 hónapban kicsit több pénzt, de bőségesen megtérül. Ha van rá keret, akkor érdemes kenyérsütőt venni, 30-40%-ot lehet spórolni csak a kenyéren. Lisztet is nagy tételben vegyetek, amikor olcsó.

Zöldségeket érdemes a piacon venni, húsokat jobban megéri hentesnél (a hipermarketben olyat kapsz, ami vízzel van injektálva, és amint elkezded sütni, összeesik - hentesnél vásárolt húsból ezért kevesebb is elég, hiába drágább, végső soron olcsóbban jössz ki).

2011. jún. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a másodiknak adok igazat. 40-50 ezer, ha két jó étvágyú, aktív, sportos emberre gondolok( mint én meg a párom).


3., te jó ég, annyit eszel egy nap, amennyit én kb reggelire...

2011. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Mi nem főzünk/sütünk panírozott ételeket vagy olyat amiben cukor, fehér liszt van.

Ugyanakkor mennyiségre nem eszünk olyan keveset. Sok fehérjét fogyasztunk, teljes kiőrlésű pékárut, zöldséget stb. Kell az energia, mivel sportolunk is.


Ezek szerint kb. 40-50 ezerrel számoljak.


Ja és a spórolós tippeket külön köszönöm.

2011. jún. 28. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!