Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemsokára diplomázni fogok...

Nemsokára diplomázni fogok gazdinfó szakon és azon gondolkodtam ,hogy munka mellett elmennék a régi középiskolámba oktatni programozást.Csak óraadóként és csak a gyakorlati tárgyakat tanítanék.Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
A pénz teljesen nem érdekel ennél a munkánál,csak segíteni akarok a közepsulisoknak tanulni.Lehetséges ez bármilyen tanári képzés nélkül?

2022. márc. 31. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek, akkor igen. Adózni kell a jövedelem után.
2022. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ez gimnázium, akkor nem. Ha technikum, és csak gyakorlati tárgyat tanítanál, akkor érettségi+szakmai végzettség kell hozzá minimum (az mondjuk külön vicc, hogy az új szakképzési törvény már nem különböztet meg elméletet és gyakorlatot, mégis ez a szabály).

A valóságban meg az a kérdés, hogy a szakemberhiány mennyire indokolja, hogy szemet hunyjanak a szabályok megsértése efelett.

Ha már megvan a diplomád, szakképzésben szakmai tárgyat jogszerűen elkezdhetsz tanítani.

2022. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem inkább demonstrátornak vagy gyakorlatvezetőnek jelentkezel egyetemre?


Amúgy vannak programozó sulik is, ahova mindig keresnek embert, szerintem ott több esélyed van.

2022. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék középsulimba menni,mert tudom ,hogy mennyire színvonaltalan volt ott az oktatás,és ha nem is egy teljes iskolát,de úgy érzem néhány kis srácot meg tudnék menteni attól ,hogy megutáltassák velük a programozást.
2022. máj. 8. 02:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!