Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek érettségi kettes?

Matek érettségi kettes?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz megszerezni? Mondjuk ha az első részt nagyjából megcsinálgatom meg a nehéz feladatoknak neki-neki kezdek?

Nem most kezdek észbe kapni, évekig jártam matektanárhoz és jóindulatból mindig átlöktek kettessel. Tegnap is egy 3 pontos dolgozatot írtam. :(

Nem megy! Hiába magyarázzák...

Még a halmazok, meg az ilyen kis egyszerűbb feladatok úgy ahogy....


2022. ápr. 6. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

100 pontból 25 pontot kell elérni a ketteshez. Természetesen nem tudja mindenki megugrani, de azért a nagy többségnek szokott sikerülni.

Másik lehetőség, hogy ha legalább 12 pontot elérsz, akkor mehetsz matekból szóbelire, tehát nem buksz meg automatikusan, hanem kapsz egy második esélyt. A szóbelin meg már csak átrugdos valahogy a tanár.

Szóval ne azzal foglalkozz, hogy nem megy, hanem csak készülgess, és meglesz az a kettes.

Egy személyes tapasztalat: én korrepetáltam egy olyan srácot, aki hatszor ment neki a matek érettséginek, mind a hatszor annyi sem sikerült neki, hogy szóbelire mehessen. Én kb. 3 hónapig jártam hozzá, heti háromszor, és ugyan neccesen, de sikerült 29 pontra megírnia hetedik alkalomra.

Pedig a srác nem volt hülye, csak nem voltak megfelelőek a tanárai.


Amiből könnyen lehet sok pontot összeszedni: statisztika. Ezeket nézd át keresztül-kasul, előszeretettel tesznek bele az érettségibe.

2022. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, azokat láttam, köszönöm:)

Én 2 magántanárt is megjártam már, plusz az anyám is leült mellém szégyen szemre, de egyszerűen buta vagyok hozzá.

A 12 pontnak is örülnék már, a szóbelin talán tényleg átlöknének, jószívű tanárnőm van, a vizsgabizottság meg csak nem fog kekeckedni. ;(

2022. ápr. 6. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit még tudok tanácsolni; soha ne úgy ülj le, hogy te ezt nem tudod, mert az tud igazán besokkolni.

A másik; ne gondold azt, hogy a feladatmegoldás egy lehetetlen dolog. Nagyon sok esetben józan paraszti ésszel, akár próbálgatással is meg lehet oldani a feladatot. Ez főként a kis résznél jön jól, ahol a feladatok túlnyomó részénél csak a végeredményre adnak pontot, tehát nem is kell mindenhol messzemenő levezetéseket írni. Mi több; ha nagyon nincs ötleted, akkor betippelsz valamit, aztán vagy bejön, vagy nem. SOHA nem szabad a válaszmezőt üresen hagyni, mert ha baromságot írsz, akkor sem kaphatsz negatív pontot, tehát vagy kapsz pontot, vagy 0 pontos lesz a feladat.

Ráadásul a kis résznél a legtöbb esetben valami egyszerű dologra kell gondolni, például az egyenletek megoldásai jó eséllyel kicsi egész számok, így ha az egész számokat végigpróbálod, megtalálhatod a megoldást (vagy a megoldások közül egyet).

Vagy ha számtani/mértani sorozatos feladat van, akkor akár próbálgatással is hamar rá lehet jönni a sorozat jellemzőire, a tagok összegét pedig úgy is ki tudod számolni, hogy egyesével felírod őket, után összeadod számológéppel.


A lényeg: a kis részben rengeteg pont szerezhető "kulimunkával" a mélyebb elmélet ismerete nélkül. De még a nagy részben is akadnak ilyen feladatok.

2022. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit korábban el kellett volna kezdened spec. az érettségire készülni, de azért még nincs veszve a dolog.

A legfontosabb,hogy kezdd el tanulmányozni a függvénytáblázatot, érettségiig meg kell tanulnod a használatát. Mikor otthon töltesz ki feladatsorokat akkor is számológéppel+függvénytáblázattal dolgozz.

Az első részre feküdj rá, de a másodikat se hanyagold el.

Jó lenne, ha törtes lenne a számológéped. Ha nem az az sem nagy tragédia, de megkönnyíti az életedet a törtes.

Amelyik témakörökkel egyszerűen tudsz pontot szerezni:

Statisztika, gráfok, halmazok, sorozatok, százalékszámítás. Első részben ezekből simán tudsz pontokat szerezni.

Ennek a srácnak ajánlom a youtube csatornáját. Én sem voltam a legjobb matekból, de az ő videóival+ több hónap önálló készüléssel hármast írtam.

Neked még van kb egy hónapod, kettesre fel tudod magad hozni.


A srác csatornája: https://www.youtube.com/c/P%C3%A9terRetkes/videos


Szerintem az egyik leghasznosabb videója: https://www.youtube.com/watch?v=PuxUn2iiWf8


Ezt a videót mindenképp nézd meg, csináld vele végig! Szerintem tök jól magyaráz, nekem sokat segített tavaly.


Hajrá!

2022. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem most kezdtem el készülni, most kezdtem bepánikolni!:D


Mindenesetre köszönöm:)

2022. ápr. 6. 16:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért nem csak az első részt érdemes gyakorolni, igaz a ketteshez elég azt jobban átfésülni. A többi részben is benne van legalább 10-12 ingyen pont. Tavaly például volt olyan az elejében, hogy csak pislogtam. Nem volt nehéz, de teljesen más volt, mint az eddigiek.
2022. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!