Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fiatal diplomások! Ti 16-17...

Fiatal diplomások! Ti 16-17 évesen mennyit tanultatok?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 8. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nyelveken és matekon kívül szinte semmit. Azért majdnem kitűnő voltam így is. (Tehát nem az számít, hogy mekkora erőfeszítés kell, hanem az, hogy mi az eredménye.)
2022. ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem sokat, bár kevés tanulással is jók voltak a jegyeim. Igazán sokat csak az érettségi előtti hónapokban és az egyetemi vizsgaidőszakokban tanultam.
2022. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sem tanultam sokat, de 11.-től kitűnő voltam. Ezt abszolút nem dicsekedésként mondom, és lehet, hogy kellett volna néha többet is tanulnom olyan szempontból, hogy néha dolgozatok előtt kellett rövid idő alatt többet tanulni, de így utólag ez sem tűnik vészesnek. Sokkal inkább az a típus voltam, aki figyelt órán, jegyzetelt, úgyhogy utána már csak átnézni kellett dolgokat. Ezek mellett 11.-ben én is inkább az érettségi (főleg az emelt) tárgyakra feküdtem rá. Illetve 10.-ben még nem voltak faktok, de számított, hogy milyen tagozatra járok (ez később nem egyezett a faktommal és az emeltes tárgyammal), így azzal akkor többet kellett foglalkoznom. Voltak napok, amikor csak megírtam az írásbeli házit, és többnyire emellett párszor elolvastam az olyan anyagokat, amikből felelés volt várható (főleg magyar és töri), témazárók előtt pedig átlagosan talán 3-4 órát tanultam egy nap. Volt osztálytársam, aki hasonló eredmények elérése érdekében jóval többet tanult, meg olyan is, aki sokkal kevesebbet, de nekik nem is voltak túl jó jegyeik. Szerencsés típus voltam, mert többnyire tényleg elég volt a folyamatos figyelem és jegyzetelés, de egyetemen (nálam legalábbis) ez már nagyon nem volt elég.
2022. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
16-17 évesen keményen a lázadó korszakomat éltem és akkor találkoztam a párommal is így kb. semennyit. Elég rosszak voltak a jegyeim abban az időben, legtöbb tantárgy kettes háromas lett. 12.-ben összeszedtem magam, 5-ös lett az átlagom és az érettségik is jól sikerültek. Tanulni emelt érettségire való felkészüléskor tanultam meg igazán.
2022. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik diplomámon dolgozom, 25 évesen talán még fiatalnak számítok :)


Mindig is szorgalmas lány voltam, de nem az a "papírstréber". Nem tanultam kifejezetten sokat, jegyzeteket szerettem készíteni, ábrákat rajzolni hozzá, a legtöbb dolog úgy ragadt meg azokból a tárgyakból is, amik nem annyira érdekeltek. De volt 1-1 téma, ami hobbi szinten is érdekelt. Például a biológiát és a matekot sokat nyúztam kedvtelésből, praktikus okokból is (hatékonyabban akartam csinálni dolgokat, például az edzést).

2022. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez, hogy diploma meg mennyit tanultunk ez annyira relatív.... Mindig csak annyit tanultam, hogy a kettes meglegyen, ami kb sulin kívül heti 6-7 óra volt összesen. Tehát mondjuk háziként 1.

Az se mindegy, hogy milyen diploma. Gépészt végeztem, az egész érettségire nem tanultam annyit összesen mint egyetlen vizsgámra. Viszont egy büfé szakot lehet csukott szemmel elvégeztem volna.

2022. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a fiatal diplomás mit takar,mert éppen januárban államvizsgáztam,de már 35 vagyok :)

16 évesen, háromból buktam fél évkor,nagyon rossz korszakomat éltem,nem sokat tanultam sajnos. De jobb későn,mint soha :)

2022. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan semennyit. Legfeljebb faktos tárgyra, de azt szerettem, szívesen csináltam.

Kitűnő voltam.

2022. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!