Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emberek között miért...

Az emberek között miért terjedt el az a sztereotípia, hogy az egyetemisták ingyenélők, végigbulizzák az egyetemi éveket és semmirekellő diplomások lesznek?

Figyelt kérdés
Oké, vannak ilyen szakok, de orvostanhallgatókra, jogászokra, mérnökökre, TTK-sokra is mondják, holott ezeken a szakokon (meg még biztos van más szak is), ha valaki nem tanul, akkor nem tudja az egyetemi éveket végigbulizni, mert nem sikerülnek a vizsgái és ez ilyen egyszerű. Ha meg valakinek jól sikerülnek a vizsgái, nem mindegy, hogy mennyit bulizott, nem bulizott?! Attól, hogy valaki heti 1-2x elmegy a barátaival, még tanulhat sokat és lehet jó orvos, ügyvéd, mérnök stb... Ennyire irigyek az emberek az egyetemistákra?

2015. márc. 20. 17:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként vicces, mikor szidják kommentben az egyetemi hallgatókat, miközben egyetemet végzett tudósok nélkül az emberiség már rég kihalt volna kanyaróban, leprában, himlőben és egyéb betegségekben.
2015. márc. 20. 17:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen irigység. A saját elrontott életük miatt. De olyan is van, aki teljesen komolyan gondolja, hogy csak az a munka, "amitől piszkos lesz az ember keze"...
2015. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kommentekből nekem pedig az jön át, hogy hiába mondják a diplomásokra, hogy beképzeltek, a fizikai munkás dolgozók sokkal nagyképűbbek. Konkrétan megvetik, lenézik azt az embert, aki nem fizikai munkával keresi a kenyerét. Jobban, mint fordítva.
2015. márc. 21. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű:

Az emberek többsége buta, vagy irigy mások sikereire..

Ha te magad sikereket érsz el, mások nem azt fogják nézni, hogy mennyi időt, energiát fektettél bele, hanem a lakást, autót, tv-t stb. amit megvettél az elért eredményekből..

Senki nem fogja azt mondani, hogy "bárcsak én is ennyit dolgoztam volna", sokkal inkább azt mondják "bárcsak nekem is ilyen házam lenne..."

2015. márc. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a felsorolt szakokon van ez így. Az, hogy egy egyetemi szak könnyebb, és lenne lehetőség szétinni az agyunkat, nem jelenti, hogy élünk is vele.
2015. máj. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Miskolcon kemeny alkoholizmus jellemzi elsosorban a mernokoket. Ez nem sztereotipa. Ez teny.
2015. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!