Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek PTE BTK...

Mi a véleményetek PTE BTK francia szakról?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, oda megyek továbbtanulni idén szeptemberben, mi a vélényetek róla, aki ott tanul? Remekül meg lehet tanulni franciául? Milyen szinten? Ki lehet menni Franciaországba? Lehet ismerkedni franciákkal? Imádom a francia nyelvet, franciákat, Franciaországot:)) Most, ha jól sikerül az emelt érettségim, középfokú nyelvvizsgám lesz:) Franciatolmács szeretnék lenni.

2022. ápr. 10. 17:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még valami:fel lehet venni mellé orosz nyelvet minornak?
2022. ápr. 10. 17:08
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél csak francia irányba menni és ezzel is szeretnél dolgozni, akkor én nem javaslom, hogy olyan minort válassz, ahol egy új nyelvet kell megtanulni az elejétől. Az angolra mindenhol szükség van, így én inkább azt javaslom minornak, de elvileg van specializációja a francia szaknak is, szóval nem muszáj minort választanod. Csinálhatod végig csak a franciát. (ha jól tudom)


Ezen kívül a pécsi orosz szakon az egyik fő tárgyat egy eléggé pszichopata nő tartja, aki miatt megutáltam az egészet. Én oda mentem fő szakra és 2 hónap után otthagytam emiatt a nő miatt. Teljesen elvette a kedvem. Képzeld el Putyint parókában. Sokat elmond, hogy velünk első évesekkel volt a másodévesek fele azon az órán, mert annyi embert megbuktatott. Velünk voltak a minorosok is, szóval ha arra mész, akkor erre számíts. Nem biztos, hogy jó ötlet, ha még franciából nincs meg a C1. Én inkább arra koncentrálnék, mert orosz minor mellett nehéz lesz.


Erasmussal ki tudsz menni külföldre, ha szeretnél az évek alatt.

2022. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett veled végül? Felvettek tavaly szeptemberben?
2023. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EVA800 ***** válasza:
A magyar szak milyen Pécsett?
2023. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!