Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vagy SZTE mérnöki karát...

BME vagy SZTE mérnöki karát választanátok?

Figyelt kérdés
Nemsokára érettségizem és a továbbtanuláson gondolkozom. Az egyetlen dolog, ami megfogott az bármilyen mérnöki kar. Szegedhez közelebb lakom, ezért kérdeznélek titeket, hogy mennyivel adna többet (ha adna) a BME vagy ajánlanátok-e másik egyetemet? Ha hozzá esetleg bármi személyes tapasztalatot mondanátok, megköszönném

2022. ápr. 14. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Esetleg Kecskemét? A BME tény, hogy a legjobb, maga elméleti tudást ad, de a gyakorlati része kevesebb.

Szegeden elég alacsony a mérnökképzés színvonala, inkább humán területeken jobbak.

Kecskeméten bár kevesebb induló szak van, de komoly cégeknél van duális oktatás lehetősége. Bár az is kérdés, melyik mérnöki területén gondolkozol.

Pl ha mezőgazdasági gépész, akkor Szeged, ha villamosmérnöki, akkor BME, ha gépész, akkor Kecskemét.

2022. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
A szegedi egyetem inkább az orvosi, biológiai, fizikai, kémiai részben erős, inkább felfedező jellegű kutatásokat végeznek ezeken a területeken, pl. alternatív üzemagyagok, talaj-remediáció, bio-leeching, anyagtudományok, etc. Ellentétben a BME-vel ami abszolút piacközeli és alkalmazott kutatás fókuszú, közlekedési szimulációk, logisztika, autonóm rendszerek, gépészet, építészet, biztonságtechnika, etc. Úgyhogy a választás szerintem attól függ hogy a "dolgok" melyik részével szeretnél foglalkozni, az eredményhez vezető tudományos tartalommal, vagy pedig inkább annak gyakorlati alkalmazásával. Előbbi esetben Szeged, utóbbi esetben BME.
2022. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
BME.
2022. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
A nagy vidéki tudományegyetemek mérmöki képzései sajnos elég gyengék, úgyhogy mindenképpen a BME-t vagy (egyes szakok esetében) az ÓE-t ajánlanám, ha megoldható Budapest.
2022. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, milyen az szte, de a bme-t biztos nem mondanám. Még egy normálisabbnak mondott karon (ttk), ami nem olyan alja lepra, mint a vik vagy a kjk is hatalmas csalódás volt nekem az egész rohadt intézmény, mindennel együtt. Persze, nekem is beadták a dumát a 10 éve ott végzettek meg az elvakult senior nyaloncok, hogy milyen jó, de már rohadtul bánom, hogy odamentem mesterszakra...


Szerintem egy ilyen kérdésnél nem az a lényeg, hogy melyiket ajánlják, hanem hogy kik és miért.

2022. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Inkább oda menj, ahol tudod építeni a karriered az egyetem mellett. Végső soron úgyis az fog számítani
2022. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Milyen mérnöknek akarsz menni? Nagyon nem mindegy. Ha gépész, akkor inkább BME. De ha informatikus, akkor abból bőven jó az SZTE is, sőt inkább átgondolnék egy sima matek szakot előtte.
2022. ápr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
SZTE mk azért nem olyan rossz a képzés, komoly matek alapokkal. De a szakmát nem az egyetemen tanulok meg, csak az alapokat
2022. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz annyit copni akkor Kecskemét, egyébként Szegeden is van duális képzés annak legalább van valami értelme
2022. szept. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!