Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontatlanul számol a felvi.hu...

Pontatlanul számol a felvi.hu pontszámítója?

Figyelt kérdés

A felvi.hu pontszámító kalkulátorába 340 pontot ír nekem a választott szakra, az e-felvételi felületen viszont a jelentkezések mellett ettől nagyon eltérő, 403 pontot jelez.


Az adatokat pontosan adtam meg a kalkulátorba, ott viszont egy tárgyamból a rosszabb pontszámot adó emelt érettségimmel számol, ami ugye kell a jelentkezéshez, a hivatalos jelentkezési felület pedig a középpel.


60 pont eltérés elég jelentős, holnap fel is hívom őket, de addig hátha valaki tud itt választ adni.


A hivatalos e-felvételi felületen a jelentkezésem mellett kiírt pontszám az ami 100% hogy úgy van, igaz?



2022. ápr. 24. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hány emelted van?
2022. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy, és csak matekból. A szak pedig mérnökonformatikus.
2022. ápr. 24. 11:29
 3/16 A kérdező kommentje:

Az e-felvételi felületen lévő eredmény: [link]


A pontszámító kalkulátor eredménye: [link]

2022. ápr. 24. 12:06
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, az a kérdés, hogy mindenképpen az emelt érettségi alapján kell a pontot számolni, vagy a közép alapján is lehet, az emelt megléte csak a pontszámítástól független kritérium.
2022. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Lényegében igen, mert az e-felvételi felület ezzel a módszerrel számol, a pontszámító kalkulátor viszont nem.
2022. ápr. 24. 12:15
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Megnéztem. A felvi kalkulàtorosban a tanulmányi pontokat írja. A matek emelt vagy közép van benne a bizonyítványodban?
2022. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A közép van benne a bizonyítványban, az emelt tanúsítvány, ennek megfelelően is adtam meg az adatokat a pontszámítónak, az e-felvételi felületen is így tartja számon a rendszer.
2022. ápr. 24. 12:19
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Hatos vagyok, elnéztem egy kicsit, egyben néztem az érettségi és a tanulmányi pontokat.


A kalkulàtornàl odaírja, hogy változhat az eredmény.

2022. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Az a hivatalos, ami az e-felvételi felületén jelenik meg.

(Ezért van kihangsúlyozva a kalkulátornál, hogy csak tájékoztató jellegű)

2022. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem, akkor az e-felvételi felületen mutatott pontszámom az, ami 100%-ig biztos és azt veszik figyelembe a felvételi eljárás során, ugye?
2022. ápr. 24. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!