Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lenne jobb lecsökkenteni...

Nem lenne jobb lecsökkenteni a nyári szünetet 4-6 hétre, és beszerelni inkább klímát minden iskolába? Túl sok szerintem az a két és fél hónap, inkább néhány nappal toldják meg az őszi-téli-tavaszi szünetet.

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem lenne jobb...


Most gondolj bele, hogy aki szakgimnaziumba jár (szóval szakmát+érettségit is kap), annak min. 3, de inkább több hét kötelező nyári gyakorlata van...

És akkor mellette lehet, hogy elmenne dolgozni, mert szeretne pénzt keresni (de nyilván 1-2 hétre nem vesznek fel senki, neha 2 hónapra is nehéz munkát találni) meg menne nyaralni és hopp, már el is telt a nyár...


Meg a gyerekek (én us most erettsegizem, szóval nem 10 éve volt) már áprilisban/májusban sem tudnak figyelni és nem feltétlenül a meleg miatt, egyszerűen kinek van kedve bent rohadni (még ha van legkondi, akkor is) az iskolában, amikor kint tombol a nyár, süt a nap, jó idő van

És em is tudom magamról, hogy ha rossz/hideg idő van, akkor konnyebben nekiallok tanulni, mint akkor, amikor tudom, hogy kint milyen jó idő van és szívesebben napoznék kint (és nálunk itthon bent a lakásban nyáron is jó idő van, szóval egyaltaoan nem sulok meg)

2019. jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
És az neked miért lenne jó?
2019. jún. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Az állami iskolákban budi papírra sincs pénz, nem hogy klímàra és a fenttartàsàra. Esélytelen.

Egyébként szerintem is jobb lenne, de Magyarországon nem működne. Max egyházi suliban, azokat jobban tömik pénzzel

2019. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

A nyári szünet nem azért van, mert melegben ne lehetne tanulni. Több százezer ember dolgozik egész nyáron a melegben, pont a fiatalok ne bírnák?

Eredetileg azért lett nyári szünet, hogy a földeken a nyári munkába be tudjanak segíteni a gyerekek.

2019. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Vicces vagy, gondolom nincs életed ezérr vinnyigsz itt
2019. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es jól leírta. Régen amúgy szombaton is tanítás volt. Nyáron meg dolgoztál. Sőt ősszel is...kukorica és társai.
2019. jún. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Meg a gyerekek (én us most erettsegizem, szóval nem 10 éve volt) már áprilisban/májusban sem tudnak figyelni és nem feltétlenül a meleg miatt, egyszerűen kinek van kedve bent rohadni (még ha van legkondi, akkor is) az iskolában, amikor kint tombol a nyár, süt a nap, jó idő van"


Rendben, akkor javítom magam.

1-8. osztály közt változatlan nyári szünet.

9-12. osztály közt csökkentett nyári szünet, kivéve ha igazoltan nyári gyakorlaton van VAGY heti 20 órát dolgozik 1 hónapon át.

2019. jún. 3. 07:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

És miért is lenne jobb 9.-12. Osztályig csökkenteni?😂

Az altalanos iskolásnak miért járjon 11-12 hét, az idosebbnek meg 4-6?


Pont hogy az altalanos iskola alsó tagozatos gyerekekkel nem tud sok szülő mit csinálni, mert a szülők dolgoznak, a nagyszülők meg messze laknak

Bár szerintem nem lenne megoldás és fair dolog, ha nekik emiatt hosszabb lenne a suli

Max a suli biztosíthatna felügyeletet, ahol igazából játszanak, szóval nem tanulnak (igen, tudom, ezt problémás megoldani, azért is nincs nagyon ilyen lehetőség)

2019. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lenne jó a túl meleg miatt, a klíma meg nem feltétlenül jelenti a legjobb megoldást. Én pl, nem bírom, tüsszögő rohamot és orrfolyást kapok tőle, inkább a meleget választom, mint a klímát.

Viszont valóban túl hosszú a nyári szünet, főleg, hogy a kisgyerekek szülei sok esetben nem tudják megoldani a felügyeletet.

Nehéz kérdés, de szerintem az általad javasolt 4 hét nagyon kevés, a mostani 11 hét meg túl sok. Én valahová a kettő közé tenném. Mondjuk június 15-e helyett július 1-jétől lehetne ugyanúgy augusztus 31-ig. Így is lenne két hónap pihenni.

2019. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!