Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kettes érettségivel van...

Kettes érettségivel van értelme tovább tanulni? Van olyan hely Budapesten ahová felvennének 2-3as átlaggal?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hány százalékos érettségijeid vannak? Emelt érettségid van? Nagyon nem mindegy. De egy Foszkra a hármas átlag is elég, 2 tárgyból.
2022. ápr. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Pontosabban középszinten nem elég, még egy Foszkra sem.
2022. ápr. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Akkor van esélyed, ha a középiskolából vitt pontszámaid magasak, vagy van két érettsegi eredményed, ami összeadva 140 pont fölötti (mert akkor annak kétszerezésével kijön a 280 pont).


Egyébként ettől függetlenül ha az érettségin csak ennyire gyengén teljesítettél, akkor az első vizsgaidőszakban meg fogsz gebedni még egy gyengébb egyetemen is. Úgyhogy csak akkor vágj bele, ha pusztán lustaságból nem sikerült jól az érettségid, és nem azért, mert ennyire nem megy a tanulás.

2022. ápr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Foszkra 240 ponttól vesznek fel (kb okj szint, annyi előnnyel, hogy ha tovább mész alapképzésre akkor pár tárgyal kevesebb lesz/esetleg előbb végzel alapképzésen, de még így is több idő, mintha csak alapképzésre mentél volna) (ehhez nem kell emelt érettségi)


Osztatlan (5éves)/Alapképzésre (3éves) 280 pont a minimum (ha tovább akarsz menni én ezt ajánlanám) (kell 1 emelt)


Nézz szét a szakok között ponthatárok alapján vagy amelyik 2 érettségid sikerült a legjobban az alapján nézd a szakot.

[link]

[link]


Célszerű a duplázással számolni a pontjaid, mondjuk elfogadják a nyelvet és a történelmet az adott szakon akkor:

Törid: 65%

Nyelv: 64%

65+64=129 > 129*2=258 pont


ha a fentiek közül egy emelt lenne akkor +50 pont tehát 308 pont lenne.

(emeltnél akkor jár a +50 pont, ha az emelt érettségid legalább 45%-os)

2022. ápr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nézem, ha hármas az érettségid (59%-al számoltam, tehát a hármas legjobb százalékával) akkor sincs meg még a FOSZK-ra kötelező 240 pont sem. Középszintűt számoltam. Szerintem, ha tényleg egyetemre akarsz menni, akkor válaszd ki mi érdekel, mit akarsz csinálni majd azokat az érettségiket írd újra.
2022. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!