Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi egyetemre inkább...

Az orvosi egyetemre inkább kémia vagy fizika emelt érettségi ajánlott?

Figyelt kérdés
Szegedi orvosira szeretnék menni és oda az emelt biosz érettségi mellé kell tenni fizika vagy kémia emeltet. Szerintetek melyikkel járnék jobban? Hallottam olyat, hogy a kémia emelt nagyon nehéz és ezért érdemesebb a fizikát választani. Erről mit gondoltok? Illetve aki a szegedi orvosira jár/járt és hajlandó velem beszélgetni róla megköszönném, ha írna privátba.☺️

2022. ápr. 27. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Az egyetemre bekerüléshez nyilván az a jobb választás, amivel több pontot tudsz elérni.

De ha már bent leszel, nagyon kell majd a kémia - tehát ezt se hanyagold el.

2022. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Maximálisan egyetértek 1-es minden betűjével.

2. Úgy tudom, a fizikát általában 2-3 ponttal jobban szokták megírni DE! hiába "könnyebb", ha neked a kémia megy jobban. Bennem fel sem merült a fizika, mert a kémiát, ha nehezebbnek mondják is, közelebb éreztem magamhoz.

2022. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kemia! Elso evben kb ugyanazt fogjatok tanulni, mint ami az erettsegihez kellett😃 akik fizikabol erettsegiztek, nehezebb volt nekik az elso ev
2022. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok

Annyival egeszitenem ki, h szegedre jarok. Fizika is van 1.evben, de ott nem mennek be annyira a reszletekbe, azt siman meg lehet tanulni hattertudas nelkul is. Viszont a kemiat komolyan veszik. Ha abbol erettsegizel, nagyon nagy elony

2022. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több kémia van, mint fizika, szóval inkább kémiából készülj, abból is inkább érettségizz.
2022. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!