Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász diploma után alkalmazot...

Jogász diploma után alkalmazott közgazdaságtan alapszak?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben újra kell érettségizni, vagy vannak tárgyak amiket beszámítanak? Vagy hogy működik?

#felvételi #Alaklmazott közgazdaságtan
2022. máj. 1. 01:53
 1/5 anonim ***** válasza:
7%

Furcsállom, hogy jogász diplomával nincs annyi rálátásod a dolgokra, hogy ezeket a dolgokat csípőből tudd... Lehet, hogy új dolgot mondok, de az egyetemre jelentkezés TÖRVÉNYILEG van szabályozva, szóval szakmádból adódóan ennek magadtól utána kellene tudnod nézni és tudnod kellene értelmezni az ott olvasottakat...


De hogy a kérdésre is választ kapj: nem kell újraérettségizned semmiből, de mint lehetőség adott, hogy minél több pontot össze tudj szedni. Szóval minden pontosan ugyanúgy működik, mint amikor először jelentkeztél egyetemre.

2022. máj. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, mivel ehhez a szakhoz kéne emelt matek. És akkor az hogy konpatibilis ha nem kell újraérettségiznem?
2022. máj. 1. 02:53
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

Felteszem, hogy a jogász szakra is kellett legalább egy emeltednek lennie (magyarból/töriből például), amit teljesítettél is, különben még jelentkezni sem jelentkezhettél volna.

Értelemszerűen ha a szak megköveteli az emelt matek érettségit, akkor emeltezned kell matekból, ha ezt korábban nem tetted meg. Szerintem ez jogi diploma nélkül is viszonylag könnyedén felfogható... De más tárgyból nem kell újraérettségizned, mert a korábbi eredményeid nem vesznek el, azok akárhányszor felhasználhatóak a jelentkezéshez. Amennyiben kevés pontod lenne, úgy tehetsz újra érettségit bármelyik tárgyból, ezzel van lehetőséged több pontot összegyűjteni. Ráadásul az új eredmény nem írja felül a korábbi eredményeidet, tehát ha esetleg az újraérettségivel rosszabb lenne az eredmény, mint ami korábban volt, attól még a korábbi eredményt fogják a pontszámítás alapjául venni.

2022. máj. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ah, értem, szóval akkor elég csak egy emelt matek. Ez új információ számomra, hogy az érettségit újra fel lehet használni. Köszönöm a választ
2022. máj. 1. 03:12
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha netán külföldön is kipróbálnad magad vagy nemzetkozibb hazai környezetben akkor jó választás. Nekem pont ez a bajom a joggal. Bekorlátoz egy hazai kis országra

.

2022. máj. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!