Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon hol van olyan...

Magyarországon hol van olyan technikum ahol psziológus szakmát tanulhatok ugymond?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Pszichológus végzettséget egyik középiskola sem ad. Nincs olyan, hogy okj-s pszichológus.
2022. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
A pszichológus képzés egyetemen történik, nem középiskolában!
2022. máj. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, mi az a "psziológus" meg a keresőszavak között megadott "psziátria"... de!


Pszichológiát egyetemen tanulhatsz:

- Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar

- Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar

- Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

- Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

- Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

- Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

Ezeken a karokon indul képzést 2022 szeptemberében. Ezek elvégzésével pszichológus lehetsz.


A pszichiátria az teljesen más, az gyakorlatilag egy kórház. A pszichiáterek orvosok, tehát orvosi egyetemet kell hozzá végezni, majd továbbképezni magadat.

2022. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Hadd pontosítsam a 3-ast: pszichológia alapszakkal csak viselkedéselemző lesz az ember. Ha ez megvan, akkor lehet tanulni még további két évet mesterszakon, úgy lesz valakiből pszichológus. (De ott sem áll meg a tanulás valójában.)
2022. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Pszichologusi technikum 😂
2022. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Egyetemi képzés igen, de kapcsolódó középfokú képzések vannak mint pl. a pszichiátriai szakápoló. Most ez olyan mint a fogorvos-fogtechnikus, nyilván teljesen mást ad a két képzés és mást csinál a két szakember, de egy területhez köthető.
2022. máj. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusnak csak egyetemen tudsz tanulni.


A szakképzésben ez a képzés áll hozzá a legközelebb: [link]

2022. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!