Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételinél ez hogy...

Egyetemi felvételinél ez hogy van?

Figyelt kérdés

Ugye ha jól emlékszem idén február körül kellett leadni a jelentkezést, szóval gondolom jövőre is akkor kéne.


Nekem kell egy emelt a szakhoz, de azt csak jövő május körül kapnám meg. A jelentkezésnél ilyenkor mi a procedúra? Be kell jelölni, hogy lesz egy emeltem?



2022. máj. 1. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bejelölni semmit, majd a pótlási időszakban feltöltöd az eredményről a tanúsítványt.
2022. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak szimplán bejelölöd melyik egyetem melyik szakára jelentkezel, beállítod a sorrendet, feltöltöd az évvégi bizonyítványaidat, stb. Szóval végig viszed azt, amit az e-felvételi oldala kér, mindent kitöltesz és ennyi. Aztán pedig ha meg is kapod az emelt érettségi eredményt, ha jól emlékszem azzal már semmit sem kell kezdened, mert a rendszer azt automatikusan tudni fogja. A lényeg, hogy tölts ki mindent az e-felvételi oldalán, amit kitudsz, és az úgy jól van, de ha esetleg egy olyan dokumentumot is fel kell töltened, ami nem áll rendelkezésedre, azt még júniusban is feltöltheted.
2022. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelentkezel a felvin az egyetemre, valamint kormányhivatalban/online/iskolában jelentkezel szintemelő érettségire.


Elmész megírod az érettségit, majd szóbelizel és miután megkaptad a tanúsítványt feltöltöd a felvire (nem kötelező, elvileg automatikusan feltöltik).

2022. máj. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!