Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemi szakok vannak,...

Milyen egyetemi szakok vannak, amelyekkel viszonylag könnyen lehet vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés
2022. máj. 1. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon nem vagy képben édes fiam.
2022. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Üdvözöllek kedves milliárdokat kereső, burkoló troll
2022. máj. 1. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Informatika, gépészmérnök, pénzügyes/könyvelő, gyógyszerész, agrármérnök, orvos…
2022. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

vállalkozást indítani könnyű, kérsz egy időpontot egy könyvelőnél, elviszed a papírjaidat, csinálsz még egy kis bürokráciát, és kész is a vállalkozás.

vállalkozást működtetni és életben tartani megint egy másik kérdés, de az sem végzettség függvénye.

lehetsz kitűnő tanuló dr. gépészmérnök-gyógyszerész úr, ha fantáziátlan és lusta (vagy szimplán csak szerencsétlen) vagy, sose lesz vállalkozásod.

2022. máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
78%

Azok, amiket tényleg szeretnél és tudsz is az életben csinálni. Vállalkozást indítani bármire lehet, nem végzettség függvénye, a kérdés csak az, hogy lesz-e valaki, aki hajlandó fizetni azért, amit csinálsz, és pont neked akar majd fizetni érte. Ez csak akkor megy, ha tényleg érdekel is az adott dolog.


Ha az a kérdés, hogy hol fogod azt megtanulni, hogy hogyan kell vállalkozni: sehol. Nincs ilyen szak. Lehet, hogy páran beírnák a gazdálkodás és menedzsmentet, ami tényleg a legközelebb áll hozzá, ha mindenáron egyetemi szakokban gondolkozunk, de még ott sem fogod megtanulni, hogy hogyan kell vállalkozni. Nem az a képzés célja. Ha ilyen tanfolyamot keresel, akkor olyat nézz, ami nem ad végzettséget, viszont renteteg tudást ad. Én pl. a Vállalkozás Okosant ismerem ebben a témában, de biztos van még jó pár hasonló, keresd meg a neked valót.


Ha meg mégis a szaktudás miatt kérdezed, akkor tanulj olyat, ami érdekel is, de azt tanuld meg rendesen, akár menj el egyetem mellett dolgozni, és mire lediplomázol, leszel olyan szinten, hogy tudsz benne vállalkozni. De az is lehet, hogy ez a dolog nem igényel egyetemi végzettséget, de akkor sincs baj: ugyanez áll minden más képzésre is. Ha vállalkozni akarsz, nem a tevékenység a lényeg, hanem hogy tényleg akard és tudd is csinálni. Meg persze hogy mást is érdekelje a terméked / szolgáltatásod rajtad kívül.

2022. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Jellemzően nem a szaktudáson múlik, lévén a pénzügyön át az informatikán, a műszaki, orvostudományi, pedagógia, stb területeken át a nyelvtudományig bármiben lehetsz szabadúszó.


Két fontos kérdés van: vezetni akarsz egy vállalkozást, ahol a szakmai feladatokat te végzed el (ebben az esetben gazdasági területet javaslok) vagy te magad akarsz lenni a szakember?


Utóbbinál válassz egy szakot, ami tetszik és szerezz alkalmazottként tapasztalatot. Ha kellően magabiztos vagy a dolgodban más vállalkozásában, elkezdhetsz vállalkozni magad is.


A legtöbb vállalkozó szakember 5-10 év ipari tapasztalat után válik ki az alkalmazotti létből és kezd önálló üzletbe.

2022. máj. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Alig van olyan egyetemi szak, aminek elvégzése után ne lehetne magánvállalkozást indítani. Csak néhány kivétel van, pl. közösségszervező, informatikus könyvtáros, szociális munka. Írd meg, hogy miféle magánvállalkozásra gondolsz, s akkor lehet majd választ adni a kérdésedre.
2022. máj. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mentősnek készülök, ebben teljes mértékben megtaláltam a számításaimat, szívem-lelkem benne van. Viszont a realitás talaján maradva tudom jól, hogy mentős fizetésből csak elég szűkösen lehet megélni, nemhogy családit fenntartani. Emiatt gondoltam arra, hogy miután végeztem, valami olyan szakot kezdenék el, amiben végre pénz is van, és tudbám mellékállásban csinálni a mentőzés mellett.
2022. máj. 2. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8: Már ne haragudj, hogy ezt írom, de szerintem nem vagy teljesen képben a mentőzéssel járó fizikai és idegi terhelést illetően. Egy főállású mentőtiszt a munkanap végére általában ki van zsigerelve. Hazaér és belesüpped a fotelba, hogy valahogy este regenerálódni tudjon, összeszedje magát és másnap újra munkába állhasson. Ha nem akarsz fél éven belül idegronccsá válni, nem fogsz tudni semmilyen másodállást vagy magánvállalkozást bírni a mentőzés mellett, hidd el nekem. Ha munkába állsz mentősként, erre egy hónapon belül rájössz majd. Ez egy teljes embert kívánó munka. Nem fogsz tudni többet kipréselni magadból. Úgyhogy vagy a mentőzésről mondj le, vagy a magánvállalkozásról.
2022. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha értesz valamihez, amiben sok pénz van, meg egy másik valamihez, amiben semmi pénz nincs, akkor miért csinálnád mindkettőt? Csináld csak az elsőt, ugyanúgy 12 órában, ugyanúgy idegroncs leszel, de sokkal több pénzért.
2022. máj. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!