Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nállatok csaltak/puskáztak az...

Nállatok csaltak/puskáztak az érettségi alatt?

Figyelt kérdés
Nállunk igen, magán suli...
2022. máj. 3. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Másik teremben tegnap a novellaelemzés kb. első percében elvették a srác papírját (még osztotta a tanár a feladatlapokat), áthúzták, elvileg az összehasonlítást kellett megírnia.
2022. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem. Állami iskola.
2022. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
85%
Tőled meg elvették a helyesírás puskát?
2022. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még előrehozott érettségin, belejavított utólag az érettségibe, fellebbezett, elkapták és kitették az iskolából, a feladatrészt pedig érvénytelenítették, így kevesebb pontot is kapott
2022. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel sem a diákok sem pedig a tanárok nem fognak dicsekedni nyilvánosan.

Igen magániskolákban,és vidéki gyengébb iskolákban szokás. Bár itt ugye a cél inkább az érettségi megszerzése,és nem a továbbtanulás.

Tapasztalat.

2022. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Kamutelefon és a budiban
2022. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én magániskolában tanítottam, és ott mindig ment a diákok közt a dicsekvés, hogy hát mindenki puskázott érettségin tavaly is stb. stb.

Én mindig azt mondtam a diákoknak, hogy meg ne próbálják. Túl nagy a rizikója az előnyeihez képest. Ha elkapnak, érvénytelen az egész, mehetsz pótérettségire, buktad a felvételit.

Nálunk mindig nagyon szigorúan vették az érettségit. Azt mondta az igazgató, hogy mivel magániskola, nagy a fókusz rajta, ha egy diák puskázik, és elmondja a barátainak, másnap az egész város erről beszél, akár az egész érettségit felfüggeszthetik, szóval nagyon figyeltünk erre. 10 diák volt egy teremben, üres padok, amelyeket a takarítónő előző nap lemosott. Telefont le kellett adni, én nem gondolom, hogy tudtak bármit csinálni. Aztán ilyeneket hallani még, hogy kitette a wc-be a puskát, aztán a fene tudja, azért mi a wc-t is átnéztük.

De azt is mondta a főnök, ha megtudja, hogy a felügyelő tanár is segít, akkor fegyelmit ad érte. Elég mérges is voltam, mert ahol én érettségiztem, az elején bejött a szaktanár, és adott egy-két ötletet, és tudom, hogy a mai napig még az elitgimnáziumokban is megcsinálják. Ezt sem engedte, azt mondta, hogy teljesen szabálytalan.

Szóval én nem gondolom, hogy azért, mert magániskola lazábban veszik a szabályokat, sőt!

A diri azt mondta nekünk, hogy amit megengedhet magának egy százéves, országos hírű elitgimnázium, azt mi nem engedhetjük meg magunknak.

2022. máj. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!