Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi vagy a Szegedi orvosi...

Pécsi vagy a Szegedi orvosi lenne jobb?

Figyelt kérdés

Szempontok:

- Budapesti vagyok, ezért nagy váltás lenne vidékre költözni, mert meg vagyok szokva a rengeteg szórakozóhelyhez, sürgés forgáshoz, illetve ahhoz, hogy szinte minden elérhető egy karnyújtásnyira. A két város közül melyikre passzol jobban ez az életstílus?

- jó minőségű éttermek és barok, fiatal közösségi élettel

- művészeti galériák, kulturális élet pezsgése

- nyitottság az emberek részéről (nem néznek le/meg csak azért, mert pl. rózsaszínre festettem a hajamat)


Tanulás szempontjából mindegy, mert gondolom, ugyanolyan a színvonal.

Ami talán fontos, az a modern kórház, technológia.


2022. máj. 5. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Szegedi vagyok, igaz, nem az orvosira jártam, így a szakmai részéről (színvonal, modern kórház) annyira nem tudok nyilatkozni. Pár éve adták át az új klinikát, de hogy ez mennyire vesz részt az oktatásban, passz.

Az, hogy minden minden karnyújtásnyira van, szerintem (és Budapesten tanuló szegedi ismerőseim szerint is) sokkal inkább igaz Szegedre, mint a fővárosra. Szeged egy klasszikus "15 perces város", biciklivel gyakorlatilag bárhonnan bárhova el tudsz jutni max. negyed óra alatt.

A legtöbb dolog itt is megvan, mint Budapesten, csak mindenből egy kicsit "kevesebb" van, és talán pár fordulatszámmal alacsonyabban pörög. Jó minőségű éttermek vannak, bárokat nem ismerek, mert nem nagyon szoktam ilyen helyekre járni, de gondolom, azok is. A közösségi élet megvan, de nyilván minden viszonyítás kérdése. Van, aki Budapesthez képest "szellemvárosként" azonosít mindent, míg kisebb városból jött ismerősömnek már az is sok, ami itt van.

A kulturális élet necces. Színház van (sőt, ha a kisebbeket is ide vesszük, színházak), múzeum van, de nagyságrendekkel kevesebb lehetőség van ilyen téren, mint Budapesten. Ez nem Szeged hibája, alapvetően az egész országra elmondható, hogy kulturális szempontból (is) elég vízfejű.

A nyitottság az emberek részéről nagy átlagban megvan. Nyilván ez attól függ, hogy milyen mikrokörnyezetet alakítasz ki és kik lesznek benne, de rózsaszín hajú emberkéknél nagyobb csodabogarakat is láttam már itt, akik vígan elvannak. Persze, van, aki rosszallóan néz, de mindenhol vannak ilyenek. A többséget nem érdekli.

2022. máj. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Döntsd el. hogy orvos akarsz-e lenni, vagy szórakozni? A kettő együtt nem megy. De ha rózsaszínre fested a hajadat, a profok megfognak szívatni.
2022. máj. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2: Az orvosi és a szórakozás szerinted nem fér össze? Egy orvoshallgató nemcsak otthon ül és tanul, hanem eljár szórakozni is.


Első, köszi a részletes választ! Nincs rózsaszín színű hajam (nem is tervezem ilyenre befesteni), de itt szerencsére megengedett az a diverzitás, ami a vidéki városokra talán annyira nem jellemző.

Szeretek sokat utazni tömegközlekedéssel, úgyhogy ha gyalog vagy biciklivel félóra alatt be tudom járni a várost, az nem a legjobb.

2022. máj. 5. 09:05
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Azért szemléletmódban jellemzően nagyobb különbség van egy pár ezer fős falu és egy megyeszékhely között, mint egy megyeszékhely és Budapest között. Nem szeretném idehozni a politikát, mert abból azért (szerencsére) nem nagyon lehet messzemenő következtetéseket levonni egy adott település lakóinak világlátásáról, de Szegedet azért az elmúlt évek választási eredményei alapján nem nagyon lehet azzal vádolni, hogy a konzervativizmus hazai fellegvára lenne. Nyilván ettől még találkozhatsz nagyon szélsőséges véleményekkel (az egyetemen pláne), de a diverzitásra szerintem nem lehet panasz.

Azért a fél óra alatt be tudom járni a várost, elég erős. Alapvetően arra gondoltam, hogy a nagyon külvárosi részeket leszámítva bicajjal majdnem bárhol ott tudsz lenni a belvárosban negyed óra alatt. Ettől függetlenül van tömegközlekedés is persze, egész jól kiépítve, de arra is azt mondom, hogy max. 1 átszállással bárhol ott tudsz lenni fél - 3/4 órán belül. Azért írtam a biciklit, mert én kimondottan utálom a tömegközlekedést, és azt, hogy várnom kell rá, de ha számodra ez pozitívum, nem mondom, hogy tömegközlekedés iránti vágyadat nem tudnád kiélni itt.

2022. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Szeged a leírtak alapján jobban passzol hozzád.

Én Szegeden vagyom egyetemista, Pécset pedig terepgyakorlatok miatt jól ismerem. Jóval nagyvárosiasabb Szeged szerintem, mint Pécs.

2022. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pécsi vagyok. Többször voltam Szegeden is. Szeged nyilván jobban tud terjeszkedni, mert sík :D

Pécs pedig lassan már benövi a Mecsekoldalt.

Pesthez képest mindkettő nyugisabb, kisebb város .

2022. máj. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szegeden jártam kék hajjal.
2022. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!