Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki BSC-ről így...

Gépészmérnöki BSC-ről így átképezni magam IT területre van értelme?

Figyelt kérdés
Munka, stresszes élet, időhiány, gyenge idegrendszer miatt nem tudok bevállalni rendes alapképzést, így a rövidebb, 4 féléves foszk képzéseken gondolkodom. Gazdinfó vagy mérnökinfó irányban. Nagyon kivagyok a szakmám stresszes mivolta miatt (nagy felelősség, rossz bér, sok túlóra, stb.sokszor már török zúzok itthon) és szeretnék több lábon állni, váltani! Sajnos több munkahelynél is ez a tapasztalatom, már azt is próbáltam!

2022. máj. 5. 12:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen és szted nem fog egy hr-es papírok nélkül kukázni? Dehogynem ..
2022. máj. 10. 08:02
 12/21 A kérdező kommentje:

Azt elképzelem beállítok programozónak és annyit mondok hogy nézegettem pár videót youtubeon...


Ilyen tanácsokkal ne is fárasszazok.

2022. máj. 10. 08:03
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ember még hebraisztika meg anglisztika szakon végzett profi programozót is ismerek. Én data scientistként dolgozom (oké ez “kicsit” emeltebb szint, mint egy sima kóder), de itt is vannak emberek fizika szakos (!) meg gazdasági végzettséggel.


MINDENKI otthon tanul meg programozni, az egyetemi vizsgákra is a youtube-on készülnek az emberek. Én is. :P


Na szerintem nyafogás helyett kezdj el tanulni. A JavaScripttel nem foghatsz mellé (akkor sem, ha később Go vagy Java programozó leszel), úgyhogy kezdd el itt, ma: [link]


… és folytasd ezzel (algoritmusok és adatstruktúrák): [link]


És igen, úgy megy, hogy megtanulod az alapokat (a nyelvet és algoritmusokat és adatstruktúrákat meg design patterneket), csinàlsz pár saját projektet mutatóba és jelentkezel junior fejlesztőnek. A GÉPÉSZ BSC TELJESEN JÓ ERRE!!

2022. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Akkor te azt mondod felesleges a papír, be kéne zárni az összes it képzést.


Az én ismerőseim meg mind diplomával fejlesztenek. Még a húgom is volt szoftvertanácsadó vagy konzule s egy foszkkal. Én is ilyesmi irányt szeretnék, a kódolás része nem izgat.

2022. máj. 10. 09:30
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondtam, hogy “felesleges a papír”, hanem hogy neked VAN papírod. Van, ugye egy mérnöki BSc-d? Ami fontos ebből, a matek, a statisztika, a mérnöki gondolkodás – megvan.


Ami nálad hiányozhat:

- bevezetés a programozásba

- algoritmusok és adatstruktúrák

- design patternek

- objektumorientált programozás

stb. stb.


Ugye nem gondolod, hogy a magyar oktatási rendszer, főleg FOSZK szinten, jobb mint a youtube? :D Ez utóbbin atom profi trénerek tanítanak, milliókat beletolva a nagyon jól megtervezett videóikba.


Én is tanítok (magyar top) egyetemen, de nem gondolom azt, hogy jobb lennék, mint a profi youtube-os vagy udemy-s videók. Egy kicsit más. Annyi előnyöm van, hogy az óra interaktív, jobban tudok igazodni a hallgatókhoz, tudnak kérdezni stb. De összességében ha valaki szorgalmas, akkor MINDENT meg tud tanulni könyvekből és videókról. Amit meg nem, arra ott van a gyakornokság meg a junior munkahely és megtanulod a kollégáidtól.


Próbálj meg reális elvárásokkal közelíteni az egyetemi oktatás meg a munkaerőpiac felé. Csak az első lépés nehéz. Kicsit képezd magad és keress gyakornoki helyet!! Én is így csináltam. Egy gyakornoki hely után simán találsz rendes fejlesztői munkahelyet.

2022. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Van diplomám de még mindig nem értem mi köze van a műszaki diplomának egy it szakághoz. Az én infós tudásom a diplomával is gyakorlatilag nulla. CAD programokhoz értek, meg valamennyit a hardverekhez, mert építettem már több gépet magamnak gamingre. Ennyi.
2022. máj. 10. 13:27
 17/21 A kérdező kommentje:
Ja és ezeket is csak önszorgalomból szedtem magamra, nem a gépészmérnöki képzésen, az egy rossz vicc itthon. Pedig az egyik legjobb suliba jártam.
2022. máj. 10. 13:30
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az IT oktatás is egy rossz vicc, én biztosan nem vesztegetném rá az időm a helyedben. Az IT-ben egyáltalán nem elvárás az IT-s diploma, bármilyen matekos / mérnöki diploma megfelel + tudás. Nèzegess álláshirdetéseket és rájössz.


Most május van, konkrétan szeptembertől már junior szoftverfejlesztő lehetsz valahol, ha most elkezded tanulni.

2022. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Tessék ezt most gugliztam ki neked például: [link]


Requirements


Bachelor’s Degree in Computer Science, Mathematics or a related field

0-1 years of experience in developing Java-based applications

Strong experience with Java 8+, JavaScript, OOP, and REST services

Drop Wizard or Spring Boot

Good understanding of microservices-based software design and best practices

Knowledge of software design patterns

Familiarity with Git or another modern source repository

Strong experience in unit testing principles & methodologies

Experience in Agile and Scrum practices


Tessék marha egyszerű a recept, Java 8 kell és Spring/Spring Boot. Van mindkettőre szuperjó tanfolyam akár tökingyen is, linkeljem?


Például: [link]


Ugye nem gondolod, hogy ezeknél jobb képzést ad egy ezredrangú magyar egyetem?

2022. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ezt max akkor tartom jó ötletnek, ha elvégeztem a foszkot és közben vagy utána még mélyíteni akarom magam valamilyen irányban. Egy bizonyítvány viszont kell, akárki mondhat akármit.
2022. máj. 10. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!