Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell elképzelni az...

Hogy kell elképzelni az írásgyakorlat tárgyakat egyetemen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek írni, de olyan szakon vagyok, ahol erre nincs szükség és egy tárgyam se igényli. Azon gondolkodtam, hogy jövőbe felvehetném az újságírást (ez amúgy is nagyon érdekel), és a neptunba kilistázva a tárgyakat láttam is, hogy van "Írásgyakorlat: Újságírás" néven valami tárgy. Majd rákerestem az írás szócskára is és több olyan találatot adott ki, hogy "írásgyakorlat". Ezt hogy kell elképzelni? Mit kell írni rajta? Hogy fejlesztik az íráskészséget?

2022. máj. 6. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, milyen írást gyakoroltat. Újságíráson pl. általában cikk(ek)et kell írnod, és a fókusz elsősorban a forráshasználaton, az interjúkészségen és/vagy az újságíráshoz ajánlott nyelvi regiszteren van.
2022. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

Szóval ez egy teljesen másik szakhoz tartozó tárgy?

Tedd fel a kérdést az egyetemi facebook csoportban (vagy akármilyen fél-hivatalos csatornán ahol kommunikáltok), vagy egy hökösnek, és biztos előkerül valaki aki tud mesélni a tárgyról. A Neptunból jó eséllyel a tárgytematikát le tudod tölteni egyébként (oldalt a pluszjelre kattints). Közvetlenül az oktatónak is írhatsz e-mailben, biztos nem fogja zokon venni az érdeklődést :)


Tényleg elég sok mindent takarhat. Nekem pl. egyszer olyan írásgyakorlatom volt, ahol nem is igazán írtunk, hanem tudományos cikkeket dolgoztunk fel.

2022. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!