Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi informatika szakra...

Egyetemi informatika szakra való jelentkezéskor egy 4-es közép (ez van meg), vagy egy emelt 2-es matematika érettségivel lennék sikeresebb (jövőre fogok)?

Figyelt kérdés

2022. máj. 8. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt érettségin a kettes az a 25-32%. Ez azt jelenti, hogy nem éred el a 45%-ot, így nem jár a plusz 50 pont az emelt érettségiért.


Ha nem megy jól a matek, gondold át ezt az infós szakot.

2022. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Abból indulok ki, úgy a tesómnak elég jól ment, rengeteget tanult, mégis kettes lesz az emeletje és mérnöknek ment, és az úgy tudom most jól megy neki.
2022. máj. 8. 16:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de nem jár érte a +50 pont, tehát ugyanannyit ér, mint egy kettes középszintű érettségi. Így már megvan, hogy miért ér többet a négyes közép?

Olyanból emeltezz, amiből legalább a pluszpontnak valót össze tudod szedni, ha másért nem, a felvételi pontok miatt.

2022. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem tehát így többet ér a meglévő közepem. De akkor is ha nem csak a felvételit nézzük hanem a további sikereimet is a szakon? Az informatika emelt az fix, csak azt nem tudom hogy egy emelt matematikának is nekimentek-e, maximum 45%-ot elképzelve.
2022. máj. 8. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire bizonytalan vagy benne, akkor nincs értelme elmenni az emeltre. Ez nem azt jelenti, hogy nem gyakorolhatsz, szabadidődben simán oldhatsz meg emelt matekos feladatokat. De ha nem lesz vele több pontod (márpedig akárhogy nézzük, a felvételinél ez az egy dolog számít), akkor semmi értelme nincs megcsinálni az emeltet.

Abban, hogy elég-e ez a tudás az infó szakhoz, én sajnos nem tudok neked segíteni. De sok sikert! :)

2022. máj. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok bizonytalan, csak tisztelettel kezelem a realitást meg a képességeimet.

Szerintem a tehetségem az akaraterőmben fog rejleni. Mindegy, puding próbája kis mértékben a Gyakori, nagy mértékben az evés. Köszi a válaszokat.

2022. máj. 8. 17:17
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha már egy érettségin sem tudsz ilyen szintet hozni, miből gondolod, hogy az egyetem menni fog? Onnan még az emelt ötösök is képesek kihullani...
2022. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!