Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire érdemes diákhitelt...

Mennyire érdemes diákhitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy elég kedvező. Szeretnék a szüleimtől függetlenedni, koliba megyek és úgy gondoltam, hogy amíg nem sikerült megszokni az egyetemet, nincs munkám, addig abból élnék.

Arra is vonatkozik olyasmi, hogy utána Magyarországon kell dolgozni? A Corvinusra szeretnék menni, és azutan nem kell mo.-n dolgozni.

Milyen hatranyai vannak, vannak kisbetus reszek, amikrol nem nagyon beszelnek?



2022. máj. 15. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából már buktatója nem nagyon van, főleg a korábbiakhoz képest. 2% os a kamat rajta ami főleg ilyen inflációnál gyakorlatilag elveszik.


És a Magyarországon maradás az egyetemi ingyenes félévekre vonatkozik de ott is van 20 éved hogy félévenként 5 hónapot összeszedj. Átlapoztam a feltételeket és hitelre nem láttam ilyet.


Ami hátrány h azért nem kevés adóssággal kezded az életedet, még kolinál is havi 100 ezer simán el tud menni, a lakhatásra, kajára, ruhára és egyebekre. Azaz félévente 500 ezer + lesz a hiteled. Az egy BSc képzés alatt 3.5 milla + kamat.

És ha értelmes időbe akarod letörleszteni és nem évtizedekig akkor az havi -70-80 ezer forint 4-5 éven át.

Kezdő fizetésnél az azért nem kellemes, főleg ha nem jól fizető pályán mozogsz.

2022. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Diákhitel pluszt megéri, az kamatmentes és 500.000 Ft-ot egy év alatt könnyen vissza lehet fizetni a képzés után vagy akár közben is ha úgy adódik pénzed.
2022. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A többi diákhitelt attól függ hogy mit tanulsz,mennyi fizetésed lesz kb mert azért nagyon sokáig se jó eladósodni, de ha 4-5 éven belül visszatudod majd fizetni akkor nem gond. Csak ehhez kell egy jól fizető állás, hogy ne terjeljen le dee ne is halmozd fel 10 évekig az adósságot.
2022. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!