Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fel lehet készülni a biológia-...

Fel lehet készülni a biológia-, és a kémiaérettségire otthon, egyedül?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy érettségi után (most vagyok 11-es) fogorvos szeretnék lenni, amihez ugye kell a biosz és a kémia vagy a fizika, ezek közül ugye kettőt kell választani, az egyikből pedig emelt szintű érettségi kell.


Namost: a biosztanárom egy olyan gáz tanár, hogy én olyannal még nem találkoztam (nem magyaráz el semmit, ráadásul olyan szar tankönyvünk van, hogy kb. semmit nem érek vele), ráadásul még a faktot is ő tartja, szóval esélyem nincs arra, hogy én majd a fakton megértem azt az anyagot, amit ez a nyomoronc nem magyarázott el.


A kémiatanárom nagyon jó fej volt, de ő se sokat magyarázott, inkább azokkal volt elfoglalva, akiken látta, hogy értik az anyagot.


Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek fel tudnék készülni a biológia-, és a kémiaérettségire itthon, egyedül? (tanárhoz járni nem lenne időm, mert még angolfaktra is járok és egy csomó órám van)



Köszi a segítséget! :)


2010. szept. 17. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Hát. Először is végy egy adag egészséges önkritikát: képes leszel végigcsinálni az egészet? Én is 11.-es vagyok, orvosira készülök, bioszból és kémiából csinálok majd emeltet. Mindkettőből faktra járok, hál'Istennek mindkettőből jó a tanár. De nem lesz könnyű. Emelet szintű érettségire magadtól nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Bioszból esélyesebbnek látom, mint kémiából, ugyanakkor a kémia emelt könnyebb lehet, mint a bisoz emelt. Utóbbi nagyon nagy és összetett anyag, érettségin alaposan meg tudják csavarni a kérdéseket.

De ha nekiállsz, szerintem sikerülni fog. Szerezzél jó könyveket, neten is találni egy csomó anyagot, gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj. Kémiából azért én ajánlanék egy tanárt, legalább néha, ha elakadsz valamibe, és nem vagy képes egyedül áthidalni a problémát.

De sikerülhet, ha odateszed magad. Én mindenesetre drukkolok:)

2010. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*bocs a helyesírási hibák miatt:$
2010. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen, nagyon kedves vagy :)
2010. szept. 17. 21:22
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Én még csak annyit tennék hozzá, hogy azért gondold végig, mennyire kell rászorítani téged a tanulásra vagy képes vagy-e minden tanári nyomás nélkül odaülni és megtanulni az anyagot, gyakorolni.
2010. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nem azzal van a baj, hogy noszogatni kell engem, hogy tanuljak, azért tettem fel a kérdést, mert arra voltam kíváncsi, le lehet-e egyáltalán érettségizni egyedül.

tudnátok esetleg ajánlani jó tankönyveket, amik elmagyarázzák a bioszt is és a kémiát is, és amik felkészítenek az emelt biosz és a közép kémiaérettségire?


nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget, ez nekem nagyon fontos! (L)

2010. szept. 17. 21:40
 6/14 anonim ***** válasza:
én a Berend-Szerényi könyvsorozatot ajánlanám az emelt bioszhoz, szerintem ebből nagyszerűen fel lehet készülni, nekem legalábbis sikerült. Sok sikert!
2010. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kémiából a Villányi Attilás könyveket vedd meg.

Nem tudom, hogy egyedül menni fog-e, nekem nem ment. Most járok különtanárokhoz.

2010. szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!!! :)
2010. szept. 17. 21:53
 9/14 anonim ***** válasza:

én estin jártam gimibe, ahol pl kémiaóra nem is volt. így mikor érettségiztem utoljára 8 éve tanítottak kémiára. most másodéves vegyészmérnök vagyok...

érettségiztem kémiából és bioszból is, de egyikből se emelten mondjuk. szerintem nagyon könnyű volt.

2010. szept. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
gratulálok, és köszönöm szépen a válaszodat! :)
2010. szept. 18. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!