Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 16 éves vagyok. Az iskolában...

16 éves vagyok. Az iskolában miért nem tanulok például a Spitzbergákról, afganisztánról, de tömören összefoglalva az Európai lakókörnyezeten kívűlre eső élet mindennapjairól?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam azon, hogy az iskolában nem tanulok szinte semmiről, ami Európai határokon kívülre esik. Nem beszélnek az iskolában Afganisztánról, nem említik a történelemkönyvekbe az Afganisztáni háborút, teljesen figyelmen kívül hagyják Kínát, Alertet, Izlandot, Mexikót, de még Spitzerbákról sem említenek szót a történelemkönyvekben. Irodalomból miért nem foglalkozunk az afgán, vagy éppen a kínai, esetleg az izlandi kultúrával? Biológia órán miért felejtenek el beszélni a csodás dominikai élővilágról, vagy éppen, hogy mi van Spitzbergák után? Földrajz órán a hatalmas tengerek kis szigeteit miért hagyják ki a tankönyvekből?
2022. máj. 21. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ez a te privát érdeklődésed, olvass utána. Ilyen kevés óraszámba nem fér bele.
2022. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Én most érettségizem, így utolsó évben egyáltalán nem szenvedtem hiányt se afganisztánból, se orwell disztópikus ismert regényéből. Magyar órákon is tanultok az angol romantikáról, orosz, francia irodalomról. Legalábbis kellene.

Töri órákról se fognak ezek kimaradni, vietnámi háborútól fogsz te itt tanulni sok mindenről, ha pedig annyira érdekel menjél faktokta, ahol mégrészletesebben átadják.

Nálunk van egy olyan szakkör szerűség, amin aktuálpoltikát tanulunk, ebbe beletartozik mondjuk közel-kelet, a drága afganisztánod, a jelen ukrán-orosz konfliktus, stb. Sima gimiről van szó.

Igazgatóságnál te is kérvényezhetsz egy ilyen szakkört, feltéve ha van rá elég érdeklődő

2022. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából engem az zavar, hogy ezeket a dolgokat figyelmen kívül hagyják. Csak Európára, meg egy-két dologra koncentrálnak. Matekból is például szerettem volna emelt szinten érettségizni, de a tanárnő inkább elmegy haza, mint hogy velem foglalkozzon. Történelemmel ugyanígy vagyok. Engem nemcsak Európa érdekel, hanem elég sok minden.. Technikumra járok kereskedőként, de otthon pythonnal programozok, járok magántanárokhoz is: például tanulom a programozást, a hálózatépítést, de az informatika mellett járok még lakatoshoz is, ahol tanulom a fogyóelektródás, védőgázos ívhegesztés alapjait. Bővítem tudásomat egy mezőgazdasági gépszerelőtől ahol ellesem a mezőgazdasági gépek javításának csínját-bínját, de hétvégente elszoktam menni szerelni egy vízvezeték szerelőhöz is. Arról meg már nem is szeretnék semmit említeni, hogy itthon én kötöttem be a villanyokat, mivel apum villanyszerelő, és a koszon kívül rám ragadt egy-két dolog. Elszerettem volna még menni kőműves szakmára is tanulni szombatonként délután, csak anyum ezt már nem engedte. Emellett még járok úszni, szabadidőmben gitározni, és dobolni, gobelinezni, kötni szoktam.

Anyum erre mondja, hogy túlvállalom magamat.

2022. máj. 21. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha a tudáshiány a gondod, menjél át egy erősebb suliba, viszont én is azt mondom, hogy túlvállalod magad ://
2022. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Az iskolai óraszám véges, muszáj prioritásokat felállítani. Szabadidődben annak olvasol utána, ami csak érdekel.
2022. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!