Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 16 éves vagyok. A múlt héten...

16 éves vagyok. A múlt héten írtunk történelemből témazáró dolgozat. A dolgozatra a tanárnő véletlen rossz összpontszámot írt, és nem mertem szólni. Az iskolában én vagyok a csendes, visszahúzódó gyermek. Mitől van ez a félénkség?

Figyelt kérdés
A számonkérésre a maximum pontszám 62 volt, és ebből 54-et szereztem meg. Pipánként egy pont jár. Véletlen a tanárnő 14 pontot írt rá összpontszámként, és így nem a megérdemelt osztályzatot kaptam, hanem sokkal rosszabbat, mint ami járt volna. A tanárnő megkérdezte dolgozat után, hogy jól számolta a pontokat. Tudtam, hogy rosszul számolta az összpontszámot, de nem mertem szólni neki. Nem az a tipikusan szigorú tanár, mondhatni, nagyon kedves nevelő. Bennem volt, van egy tipikus szorongás ilyen helyzetekben. Ez mitől lehet? Ezt a helyzetet elég sűrűn tapasztalom. Korábban is például feleltem kémiából, jól sikerült a feleletem, 4-es lett, és a tanár elfelejtette beírni az osztályzatot a naplóba. Mikor hazaértem láttam az online naplóból, hogy hiányzik az osztályzat, de másnap mégsem mertem szólni. Sokat segített volna az érdemjegy azon, hogy 4-es legyek félévkor kémiából, de 3-as lettem. Elnézést kérek a hosszú szövegért, de mit tudok az ellen tenni hogy ez a félénkség elmúljon?
2022. máj. 16. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Gondolj arra, hogy semmi rossz nem fog történni, a tanár nem fog rád haragudni ha szólsz. Ő is tudja hogy emberből van, mondta is hogy nézzétek át a pontszámot, elnézést kér majd és átírja a jegyed. Neked csak előnyöd származhat belőle, senki nem fogja leharapni a fejed ha jelzed.
2022. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Velem is ez volt egészen egyetem másod évéig. Rajtam az segített, hogy a bulikon gyorsan megfogott az ital és annyira kínos volt az egész, hogy utána józanul már nem szorongtam azok az emberek között, mert már úgyis mindegy volt. Na de ezt ne csináld, ez nem jó megoldás :D

Fejben kell helyreraknod a dolgokat és átértékelni minden szorongó pillanatot. Ha arra gondolsz, hogy most furcsa volt a hanglejtésed vagy a mozdulatod hidd el senki sem figyelte vagy egy pillanat alatt elfelejti. Nem számít semmit.

Ha hülyeséget mondasz, hát más is szokott.

Ne szégyeld a magad, a személységed, nem vagy fura.

Meg kell változnod, mert rengeteg hátrányod lesz még az életben emiatt.

Ha kell valaki akivel tudsz ilyenekről beszélgetni szívesen segítek :)

2022. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
ba*ál be mint az albán szamár
2022. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

A félénkség nem biztos hogy el fog múlni, de megtanulod kezelni. Mert hát néma gyereknek anyja se érti a szavát :( :)

Nem muszáj ilyenkor az egész osztály előtt kiállnod, nyugodtan beszélhetsz a tanárral óra után vagy valamelyik szünetben. Odamész, udvariasan mondod, hogy elnézést tanárnő/tanár úr, kérdezhetek valamit/kérhetek egy kis segítséget az X dologgal kapcsolatban? Nem fog megharagudni miatta.

2022. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég hasonló vagyok/voltam. Még mindig félénk, csendes vagyok, de már 22 éves vagyok, ez az utolsó félévem az egyetemen, szóval valamennyire kezdem kinőni, ha lehet így mondani. Fejlődni csak akkor tudsz, ha kicsit kilépsz a komfortzónádból. Nem kell ennek elsőre egy nagy lépésnek lennie, elég ilyen kicsikkel kezdeni. Pont mint a te eseted, hogy egy olyan személlyel beszélsz, akiről tudod, hogy nagyon kedves.


A kettes válaszolóval nagyon egyetértek, én is egyetem alatt jöttem rá, hogy kvázi senkit sem érdeklek. Ez így durván hangzik, de így van. :D Sokszor más észre sem veszi azokat a kínos pillanatokat, amiket mi borzasztónak élünk meg. Ha meg észre is veszik, naponta millió inger ér mindenkit, egy óra alatt el is felejtik.


Ahogy majd egyre jobban próbálod legyőzni ezt a félénkséget, egyre több dologra leszel képes. Én például eleinte, középiskolában, hihetetlenül utáltam telefonálni. Sokszor 50 alkalommal elpróbáltam, hogy mit fogok mondani, hallhatóan remegett a hangom a telefonban. Aztán egyetemen egyre többször kellett telefonálnom, mert e-mailekre nem mindig válaszoltak például a Tanulmányi Osztályon, személyesen meg mindig olyan lehetetlen időpontban voltak nyitva, így a telefon maradt az egyetlen opció. Továbbra sem szeretek telefonálni, de ma már sokkal kevésbé parázok rá, mint régen.


Röviden, mindenképp menj oda hozzá! És ezt magadban könyveld el sikernek, mert lehet, hogy másnak ez egy apró, mindennapi dolog, de te tudod, hogy nagy akaraterő kellett hozzá, és csak így lehet megtanulni élni ezzel a félénkséggel.

2022. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!