Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bölcsészkaron egy nyelvi szak...

Barney37 kérdése:

Bölcsészkaron egy nyelvi szak mellé egy másik nyelvi szakot minorként lehet?

Figyelt kérdés
Ha jól értelmeztem eddig a minoros dolgot, akkor 1 év után fel kell venni egy másik szakot "minor"-ként. Ez ugye egyetemenként változik. Én most felvételizek, és ha sikerül, az ELTE-n a Japán szakot jelöltem meg első helyen. Az a helyzet, másodiknak megjelöltem a Kínai szakot (ugyan úgy "Keleti Nyelvek és Kultúrák"), és mindkettő nyelvet szívesen tanulnám, és a kultúra ( főleg a történelem és irodalom) is érdekel. Az lehetséges-e, hogy ha felvesznek a japán szakra,akkor feltudom mellé venni a Kínait mint minort? Emellett kell e alap nyelvi ismeret, hogy felvedd a minort, vagy ezeknek nincs ilyen követelménye? És ha lehet, ez mennyire valóságos, hogy két elég nehéz és idegen nyelvet egymás mellett tanulni, és mellé még persze a nem nyelvi részeket is megtanulni. Van aki ugyan így két nyelvi szakot tanul, és ha igen, akkor nektek hogy megy? Bocsi, hogy a kérdés kicsit hosszas lett, csak Google keresésekkel eddig nem nagyon tudtam választ találni, vagy akár itt a Gy.K.-n. :P

2022. máj. 22. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem honlapján rengeteg infót találsz. [link]

[link]

Facebookon pedig van csoport ahol kérdezhetsz, ELTE BTK Felvételi 2022 néven keresd :)


Én sajnos nem sokat tudok a kínairól és a japánról, de az tény hogy nem szokták javasolni hogy valaki egyszerre tanuljon több ilyen nehéz keleti nyelves szakirányon is. Ha jól tudom (de ennek nézz utána) nem kell előzetes nyelvismeret, viszont így is nagyon gyors a tempó.


Én is nyelvszakos vagyok nyelv minorral amúgy :) Az fontos, hogy bár hivatalosan első év után veszed fel a minort, van sok olyan (a nyelvek jellemzően ilyenek) amelyek 3 évesek, tehát már elsőévben végezned kell minoros tárgyakat, hogy ne csússz meg.

2022. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen #1 a választ! :), A csoportot majd mindenképpen megnézem, és a linkeket is köszi szépen .Ahogy mondtad, a Kínainak is van egy alapozó kötelező része, amit legalább a felvételt megelőző félévben el kell végezni ( Gondolom ez azt jelenti, hogy a második szemeszter végére?) Szerencsére még van időm gondolkodni, de más nyelvi szakon kívüli minort nem találtam :/ ( a finn nyelv is érdekel, és elvileg egy nyelv családhoz tartozunk, igaz, nem valami közelibe)
2022. máj. 22. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nyelvi szakokon kívül is minorok. A minornál (a nyelvieknél biztos) úgy van, hogy vagy van egy felvételi az elején és ott döntik-el, hogy jàrhatsz-e és utána első év végén vagy második év elején felveszed neptunban minorként. (Ezek pl. spanyol, francia). A màsik az az, hogy megmondják, ezt és ezt a tárgyat fel kell venned első évben előfeltételként a minorhoz, majd azok eredménye alapjàn (+első év végi vizsga egyes esetekben) derül ki, hogy bekerülsz-e a minorra. Emiatt előfordulhat csúszás is, mert akkor új minort kell keresni. Ha első évben elvégzed ezeket a tárgyakat, de később meggondolod magad, akkor ezek a 10 szabad kreditbe fognak számítani.
2022. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
[link] itt meg tudod nézni az összes minort és a követelményeket is. (3-as vagyok)
2022. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Köszi szépen a linket!
2022. máj. 22. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!