Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha PSZK-n elsőre átmentem...

Ha PSZK-n elsőre átmentem matek1 és matek2-ből akkor okos vagyok?

Figyelt kérdés

Ráadásul nem kettesel.

Nem voltam soha jó matekból. Se általánosban, se gimiben. Mindig 3mas voltam.


Érettségin közepeztem matekból, 70 pontom lett.


Azzal szemben, akik emelteznek matekbol és nekik nem sikerülnek elsőre ezek a tárgyak, nem gáz nekik?


Tehát, 4-5 napot tanulok egy matekvizsgára, és én aki azért jött matekos egyetemre mert irritálja, hogy nem tudta a matekot soha életében, meg így is átmegyek.


Félreértés ne essék, büszke vagyok magamra, csak sokszor szerintem lebecsülni, hogy mire is vagyok képes. Talán ez a régebbi tanáraimnak köszönhető. (Kifejezetten javasolták, hogy ne menjek anno matekfaktra, ezért nem mentem)


Szerintetek könnyű átmenni ezeken a vizsgákon, vagy okos vagyok és motivált?



2022. máj. 24. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy a képzésed színvonaltalan. Az olyan iskola, ahol nem "izzad meg" az ember a jó jegyért, nem sokat nyújthat.
2022. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Én letettem a tesómnak a matek 1 és 2-őt, úgy hogy aznap 1 órával előtte láttam a tanaanyagot általában. Nem kettesre, na akkor miről beszélünk?

Ne szálj el magadtól.

2022. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Letetted a tesódnak. Gratulálok... Neki ment volna?

Nem szállok el magamtól, egyszerűen büszke vagyok magamra.

Pont ez csinálják csomóan, amit ide leírtál, aztán így kapnak diplomát.

2022. máj. 24. 19:20
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Egy szóval nem említettem, hogy színvonaltalan lenne, sőt igenis nehéz. Abban a 4-5 napban reggeltől estig nyomom a tanulást. Csak azt nem értem, hogy aki ennyire nem képes, az minek jön egyetemre. (Nyilván a nálam jobb képességűekről beszélek.)
2022. máj. 24. 19:25
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem, neki nem ment volna. Már az általános sulis matek szint se megy neki. Valószínüleg diszkalkuliás, csak nem lett diagnosztizálva, vagy hülye :D Fene se tudja minek ment olyan szakra ahol van matek. De persze a szülők kihisztizik, hogy csináljam meg helyette.
2022. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Ja amúgy bocsi, pont olyan tenyérbemászósan hangzott a kérdésed, vagy csak az én fejemben hangzott úgy.

Akik emelteztek matekból és aztán az egyetemen nem megy neki az szerintem csak lustaság. Sokan le se szarják már az órára járást meg a gyakorló feladatokat, aztán csodálkoznak, hogy megbuknak. Persze az egyetemre és az oktatóra lehet mondani, hogy szar.

Szerintem az egyetemen a legfontosabb a szorgalom és ha valaki átmegy jó eredménnyel valamiből valószínűleg szorgalmas volt. Szorgalmas vagy zseni, kb. ennyi a lehetőség. Na jó, ha kettesel slusszant át, akkor meg szerencsés.

2022. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ja hopsz. Igen igy visszaolvasva eléggé bénán hangzik a kérdésem. Amióta matekos egyetemre jarok, nem az erossegem a fogalmazas :D


Szulok kihisztizik, hogy tedd le neki? Hát, sajnálom, hogy baja van a matekkal, de azért így diplomát kapni... Na mindegy igazábol a szuleiddel nem értek egyet.

2022. máj. 24. 19:42
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Aha és mérnöki :D

Hát igen ezzel én sem értek egyet, de ez van. Nem volt annyira megterhelő, de nem az én dolgom lett volna.

2022. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak Te tudhatod! Egyetem, szak, oktató, egyén függő, és szerencse kérdése. A középiskolai matek, és a Gazdmatek két külön dolog, ne hasonlítsuk egymáshoz. Inkább a csoport társaidat kérdezd meg, hogy milyen jegyet kaptak, majd úgy mérlegelj, ne egyetemi, illetve országos szinten.
2022. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ezért vettődött fel a kérdés bennem. Mert többnyire megbuktak elsőre.

340/200an tuti.


Amúgy nem gazdmatekról beszélek. Sima matematika a tárgy neve.


Gazdmatek könnyebb.

2022. máj. 25. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!