Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tönkremegyek az iskolától,...

Tönkremegyek az iskolától, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már nem bírom ezt az iskolai stresszt, tönkretesznek a tanárok és diákok egyaránt. Folyamatos számonkérések, felelések, dolgozatok olyan tárgyakból amiket utálok. Holnap is 2 dolgozatot írnánk fizikából és kémiából, de nem készültem semmit, mert rohadt sok és nehéz. Az osztálytársaim meg csesztetnek folyamatosan. Elegem van az összes tanárból is, aki folyamatosan szopat.

Nyáron voltam diákmunkázni 2 hónapot, sokkal jobb volt, és még pénzt is kaptam érte.

Reggel elmegy az életkedvem ettől a szartól, rohadok 7-8 órát a köcsög o. társaim között, majd még tanuljak is? Hagyjuk már!



2022. máj. 29. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Menjél el takarítani, WC-t pucolni. Végül is az is egy szakma. Ha szerencséd van, nem kérnek hozzá érettségit.
2022. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos ez van, nem sok kiút van alóla. A lányom is pont így érez, csak ő most érettségizik, de utál mindent és mindenkit. Nem is szándékozik egyből továbbtanulni, mert szeretne már pénzt látni a kezében. Én annyit segítek neki, hogy nem követelek tőle semmit, csak hogy menjen át. Magamról tudom, hogy a kutyát nem fogja érdekelni az érettségi bizonyítványának jegyei és azt is, hogy az életben soha nem lesz arra szüksége, amit beleerőszakoltak volna a fejébe. Még az enyémben csak-csak volt valami, de a mostani digitális világban ez feleslegessé vált már. Az iskola nem az életre tanít meg. A szint pedig egységes, ha tudod, akkor "okos" vagy, ha nem, akkor "hülye maradsz". Az, hogy téged mi érdekel, miben vagy tehetséges, mit kellene benned fejleszteni, hogy kiemelkedj, az senkit nem érdekel. Egy vacak birka vagy a nyájban és azt csinálod, amit a nagyok akarnak. Bocsi, de ez van. Szinte mindenkivel.
2022. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Kérd meg a szüleidet, hogy hadd menj át szakképzésbe!


Itt meg tudod nézni a választható szakmákat:

[link]

2022. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Dolgozol majd egész felnőttkorodban, ez megvár. Attól nem oldódnának meg a problémáid, ha most ortthagynád az iskolát. Képzettség nélkül nehéz normális munkát találni (ugye nem végezhetsz diákmunkát ha nem vagy diák) viszont kifoghatsz olyan munkahelyet, ahol szintén bunkó emberek vesznek körül... Ha nem bírod ezt a sulit, gondolkodtál azon hogy átmehetnél máshova? A dolgozatok miatt ne aggódj, csak annyi erőt vegyél magadon hogy görbüljön.
2022. máj. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kólauborkával ***** válasza:
Akkor majd ha nem leszel tanköteles menj el dolgozni, de hidd el gyorsan eljön az az idö amikor visszasirod az iskola padot, kèsöbb nehéz is visszaszokni a tanulàsba. Szerintem neked kellene vàltoznod picit ès a türelmetlensègedet egy pár èvre, mert 8 àltalànossal ma màr kb. az utcaseprönèl többre nem viszed, a pènzkezelèshez (pènztàros) màr alap az èrettsègi…
2022. máj. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Micsoda hisztit levágsz. Ilyen az élet, mindenki átesett rajta. Amúgy ha nem hisztiznél, lehet, hogy jobban éreznéd magad a bőrödben. Ha nem készülsz, akkor úgyis mindegy, kár hozzá hisztikét lecsapni.
2022. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hát nem szeretném most minősíteni a viselkedésedet mert nem... De ezen mindenkinek át kell esni... Valaki úgy van vele hogy hajt azért hogy majd jó legyen neki más meg úgy hogy hagyja úgy ahogy van és most szórakozik... Igen kell is a szórakozás a kikapcs. De nem szabad elhanyagolni a tanulást... Azok akik nem törődnek vele be látják a jövőjüket de úgy vannak vele hogy "menő vagyok" "szerencsés vagyok... szóval valahogy meggazdagszom" meg ilyesmi.

Ha jól osztanád be az idődet és arra koncentrálnál ami épít akkor nem síránkoznál, nem tartanád soknak... és ez mellett meg még lenne időd szórakozni is élvezni az életet...

2022. jún. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!