Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy ékezeti hiba miatt az...

Egy ékezeti hiba miatt az egyetemem nem fogadja el a nyelvvizsgámat. Milyen lehetőségeim vannak a helyzet orvoslására?

Figyelt kérdés

Honosított, külföldi nyelvvizsga papírokon van egy extra ékezet a nevemben, emiatt nem kaphatom majd meg a diplomámat.


Az Oktatási Hivataltól nem tudok hibajavítást/hatósági igazolást kérni, mert külföldi nyelvvizsgáról van szó. Azt javasolták, hogy kérjek újranyomtatást a külföldi központtól, amit majd újra lehet honosítani.


A lehetséges megoldások, amiket eddig sikerült feltérképezni:

- másik nyelvvizsga letétele

- újranyomtatás külföldön, majd honosítás


Létezik esetleg egyszerűbb megoldás, a felsoroltakon kívül?


Furcsa módon a felvi.hu-s felvételi eljárása során ezzel nem volt gond, a rendszer azt mutatta, hogy hiteles a nyelvvizsgám a nyilvántartás szerint, pedig jeleztem az ékezeti hibát a felvi számára. Miért van ennek most jelentősége, amikor a felvételi során nem volt?



2022. jún. 3. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy extra ékezet a nyelvvizsgán szereplő névben, akkor az szigorúan véve nem a te nevedre szól. Nem tudom, milyen más azonosító adatok szerepelnek a bizonyítványon, de mérlegelés kérdése, elfogadják-e - az egyetem pedig ezek szerint szigorúbb, mint az OH. Joga van hozzá.


Én mindenképpen megpróbálnék időpontot kérni a tanulmányi hivatal (vagy ha nálatok más az illetékes, akkor az adott szerv) vezetőjétől, és minden lehetséges dokumentumot bemutatni, hogy tényleg te vizsgáztál és csak elírták a neved. Ha ez nem vezet eredményre, akkor valószínűleg a legegyszerűbb a nyelvvizsgát kiállító intézménytől kérni a korrekciót, majd újra honosíttatni. Bár lehet, ennél egy nyelvvizsga gyorsabb.

2022. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha írnál konkrétabb dolgot (milyen vizsga, hol írtad stb.), talán tudnék adni tanácsot. A tesómnak volt olyan, hogy a Goethe valamit összekevert és a neven kívül minden adat fel volt cserélve egy másik vizsgázóéval. Itt volt olyan 1 évig elhúzódó procedúra, aztán végül kapott egy papírt, amivel igazolták, hogy a törzslapszám meg a sorszám miatt nem lehet újranyomni, de a mellékelt papírral - amin a helyes adatok vannak - érvényesnek tekintendő. Ha más nincs, szerintem ezt mindenképp érdemes lenne megpróbálni ott kérvényezni, ahol írtad, hogy korrigálják.
2022. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

DSD II vizsgát tettem egy magyarországi középiskolában. A Kultusministerkonferenz szervezi, valószínűleg nincs köze a Goethe intézethez. Ettől függetlenül lehetséges, hogy ott is kérvényezhető egy ilyen igazolás, ezt észben fogom tartani.


Nem találtam meg a honlapjukon, hogy milyen címre kell írni, mit kell beküldeni. Jelenleg a középiskolám igyekszik a kérésemre kideríteni, hogy mit is kell pontosan tenni, ők ugyanis kapcsolatban állnak a külföldi szervezőkkel.

2022. jún. 13. 01:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Érdemes ott elindulni, ahol átvetted a bizonyítványt, esetleg rajtuk keresztül benyújtani egy kérvényt, a Goethe úgy működött. A tiédnél még annyira nem is lenne vészes, egy ékezet nem egetrengető dolog, elég azt nézni, hogy akik nem latin betűs írást használnak, azoknak egy országon belül is hányféle átírást használnak a nevére. Egyébként milyen ez a probléma, pl. annyi, hogy Szvetlána helyett Szvetlana lett írva?
2022. jún. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan olyan jellegű a hiba, mint a példádban.
2022. jún. 13. 14:48
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán történt előrelépés, szóval szeptember közepén letettem egy angol nyelvvizsgát, és végre átvehettem a diplomámat. Ha egy kicsit még vártam volna, már nyelvvizsgára se lenne szükség a jelenlegi törvények alapján. :D


Köszönöm, hogy időt szakítottál a kérdésre!

2023. jan. 5. 00:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi lett végül azzal a nyelvvizsgával?
2023. jan. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem lehetett elérni azt a német hivatalt, ami kiadta a nyelvvizsgámat, nem válaszoltak egy megkeresésre sem.
2023. ápr. 17. 15:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mi lesz? Megcsináltál egy nyelvvizsgát, pénzért, de az ő hibájuk miatt érvénytelen lesz mindenhol, javítani meg nem hajlandók?
2023. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez nem túl korrekt a részükről.


Maga a nyelvvizsga egyébként ingyenes volt legalább. Jelenleg álláskeresésnél azt tapasztalom, hogy nem igazán érdekli a munkáltatokat bármiféle papír, inkább az interjú alatt győződnek meg az adott pályázó nyelvtudásáról.


Szóval ilyen szempontból most már teljesen mindegy, pusztán azért volt kellemetlen, mert az eredeti tervhez képest csak hónapokkal később tudtam átvenni a diplomámat.

2023. ápr. 20. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!