Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek szégyellnem...

Szerintetek szégyellnem kellene magam, vagy annyira nem vészes a helyzet?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő. Most januárban végeztem az egyetemen, de sajnos a 2.nyelvvizsgám hiánya miatt még nem kaptam ki a diplomát, alapszakról van szó. Angolból már van C1-em, de ugye ez nem elég a diplomámhoz.


Kétszeri nekifutásra sem sikerült sajnos, most is éppen a következő alkalomra készülök. Szakmai nyelvvizsga és ráadásul ritka nyelv, 1 helyen tudom csak lerakni szóval kötve van a kezem.


Egyrészt, borzasztóan szégyellem magam, hogy nem sikerült ezt meglépnem, és szívfacsaró látni, ahogy sorban rakják ki a szaktársaim, hogy átvették a diplomájukat. Én meg, habár újra megyek nemsokára, sajnos előfordulhat, hogy ismét elhasalok valamin, és akkor ki tudja, mikor lesz egyáltalán még a diploma..


Másrészt viszont van némi háttere ennek a nyelvvizsgás "csúszásnak". Egyetem alatt elég sok mindent csináltam tanuláson kívül. Voltam egy hallgatói szervezet alelnöke, amely során rengeteg szakmai programot szerveztünk, és hát gyakorlatilag a tanultakat próbálhattam ki a gyakorlatban általa. Nem akarok regényt írni erről, de rendkívül sok tapasztalat, tudás és hasznos skill az eredménye ennek. Plusz több, mint 1,5 évet dolgoztam gyakornokként, 2 helyen összesen, ezek teljesen kötődtek a szakomhoz, ebből az egyik egy nagyobb nevű multi cég volt.


Illetve utolsó félévem előtt, most tavaly nyáron már felvettek teljes állásba is, egy másik nagy multihoz - szakdogán + ugye a nyelvvizsgán kívül nem volt semmi hátra, így belefért. (Őszintén, nem gondoltam volna, hogy a cég engem valaha felvesz, szóval eléggé örültem a lehetőségnek. ) Itt dolgozom jelenleg is. Az egyetemen egyébként nem bukdácsoltam, 4,8 feletti diplomajegyem lett (csak hát kapjam is ki a papírt, ugye..).


Szóval eléggé kettős érzés van bennem. Mit gondoltok, jogos ez a szégyenérzet bennem a beragadt diploma miatt, vagy annyira nem vészes a helyzet, tudván, hogy az egyetem mellett sok minden más is ott volt nekem a diákévek alatt?



2021. márc. 26. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem vészes de most már tedd oda magad!
2021. márc. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Egy egesz konyfejezet ezert?

Nem altalanos iskolaban vagy. Nem kell elszamolnod senkinek.

2021. márc. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem tobbet csinaltal, tapasztaltal mint az egyetemi tarsaid. Szerintem, tobbre is vitted mint ok, meg a papir nelkul is. Legy magadra nagyon buszke es arra amit eddig elertel. Ax egyetemi tarsaidnak, diploma a kezukben, van mar mind olyan munkajuk amihez kell is a diploma?

Ez a szegyenkezes nagyon hulye magyar szokas. Ha multinal dolgozol, akkor tisztan lathatod a magyar es tobbi mentalitast.

2021. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Lehet idén is kiadják nyelvvizsga nélkül.
2021. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igyekszem belehúzni most már ténylegesen. Február eleje óta munka mellett is napi 2-3 órát foglalkozom a nyelvvel, hétvégén még többet is. Május közepén kezdődik a nyelvvizsgaidőszak, még van valamennyi időm addig, remélem sikerülni fog most már. Pár %-on múlt csak, hogy meglegyen az előző vizsgám, szóval remélem nem vagyok már túl messze a sikertől.


3. válaszadónak: hát, azok közül akiket ismerek, kevesen dolgoznak. Van aki mesterre ment most keresztfélévben és mellette gyakornok, de ez csak néhány ember. Plusz még néhány embert tudok még aki a szakomról jelenleg full-time dolgozik, de nagyon nem ez a jellemző. Sokan keresnek munkát most, vagy nem keresnek épp hanem őszi mesterre készülnek.


Utolsónak pedig, őszintén: megváltás lenne, de egy percig nem reménykedem ebben. Eléggé kijelentették, hogy ne is számítsunk idén ilyen könnyítésre, ott az online vizsga. Bár persze sok mindent mondanak mostanság, amiből aztán nem lesz semmi, de nem gondolom, hogy meghosszabbítanák most az amnesztiát.

2021. márc. 27. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Te most idegenek előtt szabadkozol? 🤷🏻‍♀️jézus...
2021. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem szabadkozom, hanem véleményt kértem a helyzetről, köszönöm.
2021. márc. 29. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha ez megnyugtat, nekem gimi 11. osztályára megvolt az angol C1-em, német B2-m. Mesterszak végére, angol-német szakmai C1, spanyol B2, portugál A2. Minden hozzáállás kérdése. :)
2021. márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Őszintén gratulálok a sikeres nyelvvizsgáidhoz. Gimi végére nekem is volt angol C1-em, a 2.nyelvem orosz, viszont nagyon rosszul tanították gimiben. Utolsó évben azért küzdöttem hogy felvegyenek államira magas ponthatárú szakra, így nyilván az emelt érettségi volt a prioritás, amit vittem az egyetemi felvételihez, nem pedig az orosz. Sajnos tudom, hogy elrontottam, hogy nem szántam rá több időt az egyetem alatt, de mint írtam, rengeteg más elfoglaltságom volt egyetem mellett, emiatt is van bennem a dilemma, hogy most tökre elrontottam volna mindent vagy nem vész ez a kis csúszás. Illetőleg: nem mindenkinek megy ugyanolyan jól a nyelvtanulás.
2021. ápr. 1. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!