Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Buktam a nyelvvizsgát, ilyenko...

Buktam a nyelvvizsgát, ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos buktam a német nyelvvizsgát. BME német középfokú, komplex nyelévvizsgáról van szó.

Szóbeli 60% (60% + 60%)

Írásbeli 39% (50% + 28%)

Ebben az esetben érdemes felülvizsgáltatni az eredményt?

Abban az esetben ha nem érdemes, akkor elég csak az írásbelit megismételni?

Illetve oda van írva, hogy "A" bizonyítványt kapok. Ez azt jelenti, hogy kapok szóbeli "részbizonyítványt"? Kérlek világosítsatok fel. :)

Világéletemben angolos voltam, 4 műszak mellett, tanári segítség nélkül értem el ezt az "eredményt", ami másnak biztos gagyi, de engem boldogsággal tölt el. :)

Köszönöm a válaszokat! :)


2017. ápr. 27. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbelit fogod megismételni, igen. Azzal együtt is komplex lesz a vizsgád.

Gratulálok a szóbelihez, tényleg szép eredmény így.

2017. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Ilyen esetben kapsz egy nyelvvizsga bizonyítványt a szóbeli részről, ez az "A" bizonyítvány.

Ha az írásbeli is sikerül majd, az lesz a "B" bizonyítvány. A kettő együtt kiadja a komplex, vagyis "C" bizonyítványt.


GRATULÁLOK a sikeres szóbeli vizsgádhoz! Már csak az írásbelire kell rágyúrnod.


Megírnád, hogy a francba tudtad ezt az eredményt hozni teljesen egyedül tanulva, 4 műszak mellett...és úgy, hogy előtte végig angolt tanultál?! Ez tényleg érdekelne, ha megírod, akár privátban is.

2017. ápr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Őszintén megmondom, szerintem nem érdemes felülvizsgálatot kérned. Hiába lenne meg a 40%-od, az írásbeli vizsgád így is sikertelen lenne. (mert ez abban az esetben lenne jó, ha a másik nem 50%, hanem 80% fölötti) Így pedig túl sok pontot kéne még szerezned. (ami kb lehetetlen felülvizsgálatnál, főleg, hogy maguk felé húznak a nyelvvizsgaközpontok is)


Én 59%-kal buktam a szóbelimet, az írásbeli elsőre meglett. (Szintén BME). De nem fellebbezek, mert nem hiszem, hogy találnának benne pluszpontot. Egy ismerősöm szintén 1% miatt lebbezett fel, neki sem adták meg. :( Szóval kb felesleges procedúra. De ha nagyon szeretnéd, próbáld meg. Bár számíts rá, hogy olyan választ adnak, hogy B1 szinten vagy csak stb.

2017. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!