Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogye működik, ha (emelt)...

Hogye működik, ha (emelt) magyar szóbelin csak az egyik húzott tételt nem tudom?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy póttételnél felezik a pontot, de magyarnál két tételt kell húzni egy nyelvtant és egy irodalmat. Ha mondjuk valakinek halvány lila fingja nincs a nyelvtan tételről, és pót tételt húz, akkor az irodalomból is újat húz? Illetve pont felezéskor az egész szóbeli pontját felezik, vagy csak a nem tudott tételét? Az bukó, ha valaki az egyik tételt tudja csak?

Valaki esetleg tudna csatolni valamit a pontozásról?


2022. jún. 4. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, mindkettőből újat kell húzni. Tudom, mert az előttem vizsgázó is így járt sajnos.

Szerintem az egész pontot felezik...

2022. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na az szívás...
2022. jún. 7. 23:03
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Én annyit tudok, hogy az 50-ből 25 pont az irodalom tartalmi minősége, 10 a nyelvtan tétel tartalmi minősége és a további 15 pont a két tétel nyelvi minősége összesen.

Én ebből kiindulva azt mondanám, hogy ha a nyelvtan 0, de a többi szempont pontjaiból megvan a minimum (12%), akkor nincs bukó. Nem is lehet a 10 pontot 12-vel osztani... Szerintem az összpontszámot nézik csak.

Viszont a póttétel húzásnál úgy tudom, hogy mindkettőből kell, igen. De ha jól tudom, kötelező póttételt húzatniuk, ha nem érted el a minimumot.

2022. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na, ma voltam , nem húztam póttételt, szóval ezek szerint átmenni tuti átmentem. Meg amúgy figyeltem, az előttem lévő kettőt tök sokszor félbeszakították, kaptak egy csomó kérdést. Én meg megúsztam félbeszakítás nélkül, meg nagyon kevés kérdéssel. Ez ugye jó jel?
2022. jún. 8. 15:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó jel, legalábbis remélem, mert én is így voltam. :D

Miket húztál?


(1-es voltam)

2022. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyelvtanból az egyes tételt, irodalomból a tizenötöset
2022. jún. 8. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!